Barták a Rejchrtová vezou ze SP v Cortině dva bronzy

Barták a Rejchrtová vezou ze SP v Cortině dva bronzy

6 min 42 s

Po krátké pauze se opět uskutečnil podnik Světového poháru v travním lyžování, čtvrtou zastávku hostila italská Cortina d'Ampezzo. Česká reprezentace tentokrát vybojovala dva bronzy. Mladičká Eliška Rejchrtová získala v obřím slalomu bronz, stejný kov přidal v super G Martin Barták.


Nejlepší ženský výsledek v české výpravě si připsala Eliška Rejchrtová, která v Cortině vystoupala na bronzovou příčku v obřím slalomu. „Medailové umístění mě velice potěšilo – a to především po Světovém poháru v Předklášteří, kde se mi v obřím slalomu nevyvedlo druhé kolo. V Cortině jsem nikdy předtím nezávodila, ale svah mě celkem příjemně překvapil,“ okomentovala Rejchrtová, kterou na stupních vítězů doplnila stříbrná Rakušanka Kristin Poschová a vítězka Nikola Fričová ze Slovenska. Do top osmičky v kategorii žen se vměstnaly ještě tři další Češky – pátou příčku obsadila Šárka Abrahamová, sedmá skončila Alena Veselá a osmé místo brala Petra Mlejnková.

V obřím slalomu mužů unikla medaile o 24 setin sekundy Martinu Bartákovi, který obsadil nepopulární čtvrté místo. Bronz získal Hannes Angerer z Rakouska, stříbro vybojoval domácí závodník Edoardo Frau a zvítězil Marcel Knapp z Německa. Do elitní desítky se v sedmnácti letech poprvé v kariéře dostal devátý Aleš Knor. 

První srpnový den pak patřil závodům v super G a česká reprezentace opět nechyběla na stupních vítězů. Tentokrát si Barták s Rejchrtovou pořadí vyměnili – juniorský rekordman a úřadující vítěz Světového poháru vystoupal na bronzovou příčku a Rejchrtová dojela čtvrtá.

Tenhle víkend jsem doufal v lepší výsledky, hlavně v sobotu v obřím slalomu, ale kopec mi úplně nesedl. Nakonec jsem si dnes spravil chuť, a hlavně jsem se zase naučil spoustu věcí do dalších závodů,“ uvedl Barták. Na stupně vítězů opět dosáhli Frau a Angerer – italský závodník slavil vítězství, Angerer bral stříbro. První desítku uzavřeli stejný časem juniorský mistr světa z roku 2019 Jan Borák a mladičký Aleš Knor, který navázal na sobotní úspěch v obřím slalomu, a bral tak v Cortině dvojnásobné umístění v top 10.

V nedělním závodu žen zvítězila Italka Margherita Mazzonciniová, stříbro a bronz vybojovaly reprezentantky Rakouska Daniela Krueckelová a Kristin Poschová. V elitní desítce kromě čtvrté Rejchrtové opět figurovaly i další Češky – stejná umístění ze včerejška zopakovaly pátá Šárka Abrahamová a osmá Petra Mlejnková, Alena Veselá si pohoršila na devátou pozici.

Po vytrvalém nedělním dešti byla sjezdovka na hraně sjízdnosti a regulérnosti, ale nakonec se švýcarskému trenérovi podařilo vytyčit poměrně bezproblémovou trať a k žádným výraznějším problémům a zraněním nedošlo. Celkové hodnocení české reprezentace tu hodnotím jako velice úspěšné, i když silný domácí italský tým se nám trošičku přiblížil v celkovém hodnocení národů. Doufám, že ve finálovém závodu Světového poháru, který bude opět v Itálii, se nám podaří náskok udržet,” uvedl šéftrenér reprezentace Daniel Mačát.

Světový pohár pokračuje až v druhé polovině září v íránském Dizinu, kde se ve finále definitivně rozhodne o vítězi celkového hodnocení. Vrcholem sezony bude domácí zářijové mistrovství světa ve Štítné nad Vláří.Pomoc Ukrajině