Abrahámová a Veselá triumfovaly v Neudorfu

Abrahámová a Veselá triumfovaly v Neudorfu

2 min 40 s

O víkendu 14. a 15. srpna se jel v německém Neudorfu další ze závodů v travním lyžování kategorie FIS. V sobotu byla na programu super kombinace a super G. V neděli pak celá akce vrcholila obřím slalomem. Ve skvělém světle se představily především české reprezentantky.


Českým závodnicím se na německém svahu velmi dařilo. Hned v první disciplíně, v super kombinaci, vystoupala česká závodnice na stupínek nejvyšší. Alena Veselá nenašla v této disciplíně přemožitelku a mohla se radovat z vítězství. I další Češky se prosadily do elitní desítky – Lucie Kutínová skončila na čtvrtém místě, Tereza Slováčková jediné místo za ní.

V super G si prvenství rozdělily Šárka Abrahámová a Italka Ambra Gesperiová. Druhou nejlepší Češkou byla Sára Stloukalová na 4. místě. Po prvním místě v kombinaci brala Alena Veselá pátou pozici.

Neděle se nesla v duchu závodu v obřím slalomu a i v něm byly Češky hodně vidět. Alena Veselá přijela do Německa ve skvělé formě a v obřáku brala druhé místo. Šárka Abrahámová a Sára Stloukalová dojely obě na čtvrtém místě ve shodném čase.

Nejlepšího mužského výsledku dosáhl v závodě kombinace Filip Machů, který skončil na sedmém místě. Vyhrál Ital Zamboni.Pomoc Ukrajině