Zuzana Maděrová znovu posunula své maximum ve Světovém poháru. V Bansku skončila sedmá!

Zuzana Maděrová znovu posunula své maximum ve Světovém poháru. V Bansku skončila sedmá!

5 min 13 s

Seriál Světového poháru alpských snowboardistů pokračoval v bulharském Bansku, kde se závodilo v paralelním slalomu. Zuzana Maděrová navázala na parádní výkon z Bad Gasteinu, když se tentokrát probojovala až do čtvrtfinále, čímž si zajistila podruhé v kariéře místo v elitní desítce. Poprvé se jí to povedlo v Cortině, kde dojela v paralelním obřím slalomu desátá.


Zuzana Maděrová už v prvním novoročním závodě v rakouském Bad Gasteinu ukázala, že se s ní letos v paralelním slalomu musí počítat, když vůbec poprvé v kariéře pronikla v této disciplíně do vyřazovacích jízd. V Bansku ale dokázala dosavadní maximum v této disciplíně v podobě 14. místa ještě vylepšit. Ve čtvrtfinále sice nestačila na Švýcarku Keiserovou, konečné sedmé místo je ale i tak její nejlepší výsledek ve Světovém poháru.

Počasí v bulharském středisku zprvu vypadalo všelijak, v sobotu ale konečně začalo připomínat zimu. „Podmínky byly lepší, než jsme čekali. Když jsme přijeli, bylo tady asi patnáct stupňů. Dnes už ale bylo minus tři a sníh byl dostatečně zmrzlý,“ komentovala stav sjezdovky Maděrová.

Devatenáctiletá česká závodnice zajela skvěle už kvalifikaci, ve které skončila na šestém místě. Osmifinále i čtvrtfinále pak absolvovala v červené dráze. „V kvalifikaci byla červená o dost rychlejší. Potom ale modrou trať organizátoři trochu přestavěli, takže se obě dráhy vyrovnaly,“ hodnotila závodnice.

V osmifinále vyřadila Maděrová mistryni světa z roku 2015 Claudii Rieglerovou, která jízdu nedokončila. Ve čtvrtfinále pak česká reprezentantka dlouho sváděla vyrovnaný souboj se Švýcarkou Jessicou Keiserovou, tentokrát to ale byla Češka, která vinou pádu jízdu nedojela.

„Ve čtvrtfinálové jízdě jsem spadla do koryta, což mě vyhodilo úplně na druhou stranu a spadla jsem na záda, pak už jsem to nemohla srovnat,“ posteskla si Maděrová.

I přesto ale byla mladá Češka spokojená, vždyť konečné sedmé místo je jejím nejlepším výsledkem v kariéře. „S výsledkem jsem samozřejmě spokojená, je to zase další maximum. Jdu krok po kroku, oproti kvalifikaci jsem si sice o jednu příčku pohoršila, i tak je to ale super,“ usmívala se mladá Češka.

 

Další závod paralelního slalomu je v Bansku na programu už v neděli. Kvalifikace začíná v 8:00, finálové jízdy žen by měly odstartovat přesně v poledne českého času. „Budu spokojená, když to dopadne alespoň jako dnes nebo třeba o místo lépe. Ráda bych popolezla zase o krůček výš,“ přeje si Maděrová.

 

Foto: FISPomoc Ukrajině