Zuzana Maděrová získala na MSJ bronzovou medaili

Zuzana Maděrová získala na MSJ bronzovou medaili

4 min 15 s

Druhý závodní den na mistrovství světa juniorů v bulharském Bansku přinesl medaili pro české barvy. Zuzana Maděrová zaváhala jen v semifinále ve svém posledním juniorském individuálním závodě si dojela pro bronzovou medaili. Skvělý výsledek si vyjel i Kryštof Minárik, jenž skončil na pátém místě.


Zuzana Maděrová načala den dobrou kvalifikací, když v součtu obou jízd zajela třetí nejrychlejší čas. Kvalifikace se vyvedla i Kláře Šonková, jež postoupila z desátého místa a úspěšná byla i Adéla Keclíková.

Přes osmifinále se však povedlo přejít jen Zuzaně Maděrové, když porazila soupeřku z Itálie a v dalším kole si poradila i s japonskou soupeřkou a bylo jasné, že bude bojovat o medaile. Semifinálovou jízdu jela Maděrová proti Iris Pflum z USA, která se v cíli radovala s náskokem 34 setin. Malé finále ovšem Maděrové vyšlo, do cíle dojela jako první a mohla začít slavit zisk bronzové medaile. „Dala jsem do toho všechno a jsem ráda, že to vyšlo. Jsem šťastná, že to cinklo a odvážím si z mého posledního MSJ medaili,“ řekla po závodě Maděrová, jež zhodnotila i celou svou sezonu.

„Mám z ní strašnou radost. Před sezonou jsem si říkala, že bych se ráda podívala do 16ky ve svěťáku. Povedlo se mi to hodněkrát. Povedlo se mi to několikrát i do TOP10, takže jsem hodně spokojená. V závěru už jsem cítila únavu, takže to nebylo posledních pár závodů ideální, ale dneškem jsem si spravila náladu.“

V celkovém pořadí se do nejlepší patnáctky vešly obě neúspěšné osmifinalistky. Klára Šonková byla dvanáctá a Adéla Keclíková hned na příčce za ní.

Sobotní závod vyšel i Kryštofu Minárikovi, jenž zajel v kvalifikaci šestý nejrychlejší čas a postoupil i z osmifinálové jízdy. Narazil až ve snaze postoupit mezi čtyři nejlepší, když jej vyřadil domácí závodník Petar Gergyovski, který později celý závod opanoval.

Juniorský šampionát končí v Bulharsku zítra, kdy se jedou od 10:00 týmové závody 

 

 Foto: FISPomoc Ukrajině