Zuzana Maděrová zajela nejlepší výsledek v kariéře, v Carezze skončila 18.

Zuzana Maděrová zajela nejlepší výsledek v kariéře, v Carezze skončila 18.

3 min 54 s

Skvělý výkon předvedla alpská snowboardistka Zuzana Maděrová, která nastoupila po doléčení natrženého hamstringu do svého prvního závodu Světového poháru v nové sezoně. A hned z toho bylo nejlepší umístění, když skončila 18. a jen dvě desetiny ji dělily od postupu do finále.


Zuzana Maděrová si natrhla na konci listopadu hamstring a léčba se odhadovala na 4-6 týdnů. Nakonec díky podpoře Dukly a laseru byla rekonvalescence kratší a mladá snowboardistka stihla závod už v italské Carezze. „Jelo se mi dobře, zranění mě nelimitovalo při jízdě. Samozřejmě vždy může být lépe, ale jsem celkem spokojená,“ řekla po skončení kvalifikace Maděrová.

První kvalifikační jízda se devatenáctileté závodnici příliš nepovedla, ovšem v té druhé zajela čtvrtý nejrychlejší čas. „V první jízdě jsem udělala chybu, ale druhou jízdu jsem měla čtvrtý nejlepší čas, takže jsem z toho nadšená. Jsem ráda, že vím, na čem jsem,“ svěřila se Maděrová.

Na postup do finále to nakonec nestačilo, ale byl z toho nejlepší výkon v kariéře. „Šestnáctka by byla lepší, ovšem jsem dobře připravená. Letní příprava i příprava na sněhu proběhla dobře a s trenérem jsme to zvládli. Tuhle sezonu šestnáctka klapne. I s velkou chybou jsem osmnáctá a chyběly jen dvě desetiny k postupu. Cítím se dobře a jsem ráda za nejlepší výsledek v dosavadní kariéře. Příště snad vyjde to finále,“ věří snowboardistka.

Do kvalifikace v Itálii nastoupili i Adam Počinek, jenž skončil na 37. místě a Klára Šonková dojela na 26. příčce. Ženský závod ovládla Nizozemka Michelle Dekker před Polkou Aleksandrou Krolovou. Mužský závod opanoval Rakušan Andreas Prommegger, druhý skončil Dario Caviezel ze Švýcarska.

Další závod Světového poháru se jede už v sobotu v italské Cortině d´Ampezzo a opět se bude soutěžit v paralelním obřím slalomu.Pomoc Ukrajině