Zuzana Maděrová uzavřela sezonu Světového poháru 19. místem v Berchtesgadenu

Zuzana Maděrová uzavřela sezonu Světového poháru 19. místem v Berchtesgadenu

3 min 7 s

Zuzana Maděrová na finálovém podniku Světového poháru v paralelních snowboardových disciplínách dorovnala své životní maximum. Česká reprezentantka v německém Berchtesgadenu obsadila v závěrečném sobotním paralelním slalomu devatenácté místo. O den později pak byla společně s Adamem Počinkem v týmovém závodě dvaadvacátá.


V německém středisku osmnáctiletá reprezentantka skončila v kvalifikaci na devatenácté pozici 24 setin sekundy od postupu do nejlepší šestnáctky. Maděrová se do elitní dvacítky v individuálním závodě Světového poháru dostala potřetí v kariéře, pokaždé v paralelním slalomu a pokaždé přitom skončila právě na devatenácté pozici. V celkovém hodnocení paralelního slalomu Světového poháru obsadila 26. příčku.

„Vždy je co zlepšovat, ale vzhledem k tomu, že mi je 18 a čas na zlepšení a sbírání potřebných zkušeností ještě mám, jsem s letošní sérií SP spokojená,“ popisuje Maděrová. „Také svým opakovaným umístěním v top 20 jsem potvrdila, že dokážu soutěžit s nejlepšími, za což jsem ráda a věřím, že příští rok se mi povede probojovat do finálové šestnáctky, od které mi v posledním závodě Světového poháru chybělo jenom 24 setin,“ dodává.

V závodě mužů v Berchtesgadenu nechyběl na startu Adam Počinek, který skončil na třiačtyřicátém místě. Společně pak Maděrová s Počinkem v neděli v týmovém závodě obsadili 22. příčku.Pomoc Ukrajině