Zuzana Maděrová těsně pod bednou! Nedokážu vyjádřit ty pocity štěstí, zářila po životním výsledku

Zuzana Maděrová těsně pod bednou! Nedokážu vyjádřit ty pocity štěstí, zářila po životním výsledku

3 min 47 s

Ve sportovním prostředí nemusíte chodit příliš daleko, abyste narazili na kohokoliv, kdo bude znát jméno obojživelnice Ester Ledecké. V alpském snowboardingu ale začíná naplno zářit i další stále mladá naděje Zuzana Maděrová, která si ve své oblíbené Cortině dojela pro svěťákové maximum v podobě čtvrtého místa.


Maděrová vstoupila dobře už do kvalifikace, kde si dojela v modré dráze pro 6. místo. Přesto s ní sama nebyla úplně spokojená. „Po kvalifikaci jsem byla trošičku zklamaná, ale odhodlaná dát do závodu vše a jet buď, anebo. Nic mezi. Buď vyhrát nebo klidně spadnout, ale ne jet pomalu,“ byla plná odhodlání.

 

„Jsem jednoznačně nadšená. Cortina je kopec, na který jsem se těšila od minulého roku, je to taková moje srdcovka. Minulý rok první finále, tenhle rok poprvé TOP 4. Neumím teď ani vyjádřit své pocity. Nepopsatelný pocit, jaký teď zažívám,“ zůstávala i několik desítek minut po závodě Maděrová stále bez slov.

 

Jen pro připomenutí – Maděrová se před dvěma týdny zranila v tréninku a její ruka se ocitla v sádře. Původní verdikt doktorů: Měsíc v sádře. Maděrová se ale už za dva týdny proháněla na kopcích s dlahou na ruce odhodlaná nepřijít o první dvě zastávky Světového poháru. A udělala více než dobře. V Carezze 10. místo, nyní malé finále v Cortině.„Ruka? Při té rychlosti a množství adrenalinu jsem se ani nevšimla, že by s ní mělo něco být, ale teď to už přišlo k sobě, a dost to bolí,“ přiznávala po závodě mladá snowboardistka.

 

„Odjíždím se skvělým předčasným vánočním dárkem a těším se, co mi další závody přinesou,“ uzavírala nadšeně.Pomoc Ukrajině