Zuzana Maděrová se dostala poprvé ve Světovém poháru do vyřazovacích jízd. Celkově skončila desátá

Zuzana Maděrová se dostala poprvé ve Světovém poháru do vyřazovacích jízd. Celkově skončila desátá

4 min 57 s

Už třetí závod sezony mají za sebou alpští snowboardisté. Po čtvrtečním závodu v Carezze se Světový pohár přesunul do italksé Cortiny d´Ampezzo. Závodilo se v paralelním obřím slalomu a ráda na něj bude vzpomínat Zuzana Maděrová, jež poprvé v kariéře postoupila z kvalifikace do vyřazovací části závodu.


Byl to parádní den pro Maděrovou, která už ve čtvrtek v Carezze byla blízko postupu, ovšem povedlo se to až o dva dny později. „Trať mi seděla skvěle, byla dobře postavená a sníh byl perfektní,“ řekla Maděrová. Svůj první kvalifikační pokus jela v červené dráze, kde z toho byl druhý nejrychlejší pokus. „Když jsem dojela do cíle, tak jsem nemohla uvěřit svým očím, ale byla jsem nadšená,“ popisovala své pocity Maděrová. V modré dráze už česká závodnice tak rychlý čas neměla, ovšem vadit jí to nemselo, jelikož z toho bylo celkově šesté místo a první postup do vyřazovacího závodu.

Před ním prý českou závodnici nervozita nesvazovala. „Byla jsem nervózní, ale řekla bych, že méně než třeba před kvalifikací.“ V závodě byla její soupeřkou favorizovaná Němka Ramona Hofmeisterová. Česká jezdkyně ještě na prvním mezičase vedla, ovšem na cílové pásce se z postupu radovala zkušenější německá závodnice. „Kdybych neudělal chybu v půlce trati, tak by mně to asi stačilo. Ještě na mezičase jsem měla lepší čas, ale bohužel to v cíli nevyšlo,“ popsala osmifinálovou jízdu Maděrová. V celkovém pořadí z toho bylo desáté místo a vylepšení jejího životního maxima o osm míst.

Třetí závod Světového poháru nakonec ovládla Slovinka Gloria Kotniková, jež ve finále porazila právě soupeřku české nadějné snowboardistky. V malém finále si bronzovou příčku vyjela Kanaďanka Megan Farrellová.

Do sobotního mužského závodu zasáhl i český snowboarista Adam Počinek, který se neprobojoval do druhé kvalifikační jízdy, když měl v červené dráze 34. čas. Poslední závod Světového poháru v tomto roce vyhrál domácí snowboardista Roland Fischnaller, jenž porazil Rakušana Andrease Prommeggera. Malé finále opanoval další domácí závodník Aaron March.

 

Celkové pořadí Světového poháru:

Muži:

1.       Andreas Prommegger (198 b.)

2.       Roland Fischnaller (180 b.)

3.       Alexander Payer (152 b.)

Ženy:

1.       Gloria Kotniková (182 b.)

2.       Julie Zoggová (144 b.)

3.       Aleksandra Krolová (138 b.)

--------------------------------------

22. Zuzana Maděrová (39 b.)

31. Klára Šonková (5 b.)Pomoc Ukrajině