Zuzana Maděrová na MSJ v TOP 10. V paralelním obřím slalomu skončila devátá

Zuzana Maděrová na MSJ v TOP 10. V paralelním obřím slalomu skončila devátá

2 min 46 s

Alpská snowboardistka Zuzana Maděrová vybojovala v prvním závodě na mistrovství světa juniorů v ruském Krasnojarsku elitní desítku. V úvodním paralelním obřím slalomu obsadila v sibiřském středisku devátou příčku. Hned v pátek jí i další české reprezentanty čeká start paralelního slalomu.


Sedmnáctiletá Maděrová, které na loňském juniorském šampionátu těsně unikly stupně vítězů a obsadila čtvrtou příčku, dnes v Krasnojarsku postoupila sedmým místem z kvalifikace. V osmifinále ale nestačila na domácí závodnici Darinu Klinkovou, do další fáze bojů o cenné kovy nepronikla a obsadila celkové deváté místo. Podobně dopadla také Klára Šonková, jež padla v osmifinálové jízdě s Martinou Ankeleovou a umístila se třináctá.

Jana Zvířecí skončila na dvaadvacátém místě, Klára Skřipská o tři pozice za ní. Trio českých juniorů se do vyřazovací části neprobojovalo. Šimon Choleva a Adam Krupa se seřadili na sedmadvacáté a osmadvacáté příčce, Benjamin Biegel obsadil jednatřicáté místo.

Úvodní závod alpských snowboardistů v paralelním obřím slalomu opanovali domácí Rusové. Mezi juniory vzvítězil Iaroslav Štěpanko, ženám dominovala podle očekávání největší favoritka Sofie Nadyršinová, která před třemi týdny ovládla také seniorské mistrovství světa.