Znovu ve finále! Jakub Hroneš na juniorském mistrovství světa postoupil také v Big Airu

Znovu ve finále! Jakub Hroneš na juniorském mistrovství světa postoupil také v Big Airu

3 min 22 s

Jiná disciplína, ale znovu postup do finále. Jakub Hroneš se na mistrovství světa juniorů v ruském Krasnojarsku i v Big Airu probojoval z kvalifikace mezi nejlepší dvanáctku závodníků. V neděli tak šestnáctiletý český freestyle snowboardista bude moct ve finále bojovat o medaili.


Hroneš už má na juniorském šampionátu za sebou vystoupení ve slopestylu. Nejprve ve čtvrtek parádním třetím místem ve svém heatu zvládl kvalifikaci a ve finále o den později si připsal konečné osmé místo, které je jeho dosavadním kariérním maximem v rámci juniorských šampionátů.

Už další den stál šestnáctiletý český talent na startu jiné disciplíny. Kvalifikace pro něj ale dopadla stejně – postupem do finále. Ve slopestylu si vstupenku mezi dvanáctku nejlepších zajistil už prvním pokusem, za nějž obdržel rovných 80 bodů, které mu vynesly páté místo v prvním kvalifikačním heatu.

„Finále Big Airu byla pro Kubu ještě větší meta než ve slopestylu. Kvalifikace se jede systémem dvou skoků, z nichž se počítá ten lepší. Řada jezdců tu má jeden silný trik a bylo těžké odhadnout, co se bude rozhodčím líbit. Nakonec jsme zvolili technicky náročnou cab 1080 a kontrolovali postupovou hranici,“ popisuje trenér Přemysl Vida.

Finále Big Airu i s Kubou Hronešem je na programu šampionátu v neděli ráno. „Zítra začíná vše nanovo. Kuba se pokusí o ještě techničtější skoky a mezi těmi nejlepšími mladými jezdci světa zabojovat o co nejlepší umístění v top 10,“ vyhlíží kouč.

Foto: Přemysl Vida