×
Zlatý návrat na snowboard. Ester Ledecká ovládla obří slalom v Pchjongčchangu

Zlatý návrat na snowboard. Ester Ledecká ovládla obří slalom v Pchjongčchangu

16.02.2019

Ester Ledecká se do Světového poháru alpských snowboardistek vrátila tím nejlepším způsobem. Po dlouhé odmlce kvůli mistrovství světa lyžařek si česká závodnice dojela pro další vítězství, navíc v místě, kde před rokem slavila zlaté olympijské medaile. Ve finále paralelního obřího slalomu v jihokorejském Pchjongčchangu porazila německou mistryni světa Selinu Jörgovou.

Není tomu ještě ani týden, co dojela sedmnáctá ve sjezdu mistrovství světa alpských lyžařek v Aare. Právě kvůli šampionátu ve Švédsku se od začátku roku věnovala výhradně pouze lyžím. Na snowboardu naposledy Ester Ledecká startovala v polovině prosince. Ani po dvouměsíční přestávce však české závodnici přechod na prkno nedělal sebemenší problémy.

Takřka přesně po roce se vrátila do dějiště olympijských her, kde vybojovala senzační dvě zlaté medaile ve dvou různých sportech. A Pchjongčchang je pro Ester místem zaslíbeným i nadále. V jihokorejském středisku nejprve ovládla kvalifikaci a poté s přehledem procházela také jednotlivými vyřazovacími jízdami.

Ve velkém finále narazila stejně jako před rokem na olympijských hrách na Němku Selinu Jörgovou. Ta si navíc při absenci Ledecké na začátku února dojela v americkém Park City pro titul mistryně světa. Po všech vyřazovacích jízdách česká závodnice znovu zvolila stejnou modrou trať, hned v úvodu své soupeřce poodjela a do cíle si přivezla náskok 73 setin sekundy.

"Mám z toho samozřejmě velkou radost. Po snowboardu už se mi hodně stýskalo. Byla to dlouhá pauza a vypadá to, že jsem na snowboardu úplně nezapomněla," radovala se po závodě Ledecká. "Mám místní kopec ráda, ale jinak je to něco jiného (než na olympiádě). Není to tady celé zasíťované ostnatými dráty, jsou tady i jiní lidé v organizaci a celkově je to takové živější. Jinak je hezké se vrátit zpátky,“ dodala.

V aktuálním ročníku Světového poháru snowboardistek startovala Ledecká teprve potřetí. Hned dvakrát přitom vyhrála a jednou skončila stříbrná. Díky triumfu v Pchjongčchangu se dostala do vedení průběžného pořadí paralelního obřího slalomu celého seriálu, v hodnocení paralelního slalomu jí zatím patří čtvrtá pozice.

Další bodový příděl do tabulek Světového poháru může Ledecká přidat už v neděli, kdy je v jihokorejském Pchjongčchangu na programu další závod v paralelním obřím slalomu.    Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři