Zlato po čtyřech letech! Eva Adamczyková je znovu mistryní světa

Zlato po čtyřech letech! Eva Adamczyková je znovu mistryní světa

5 min 33 s

Česká snowboardcrossová královna napsala v Bakuriani další zlatý příběh. Po loňském těžkém zranění kotníků se dokázala rychle vrátit na trať a svou nejlepší formu si načasovala přesně na mistrovství světa v Gruzii. Eva Adamczyková dominovala už od kvalifikačního pre-heatu každé jízdě a po čtyřech letech se opět stala mistryní světa.


V kvalifikační rozjížďce česká snowboardistka nebyla mezi nasazenými a musela se vypořádat s těžšími soupeřkami. To jí však vůbec nevadilo, jednoznačně svou rozjížďku vyhrála a jasně dala najevo, že bude bojovat o medaile. „Taktika je jezdit co nejlíp, bušit až do finiše boule a snad to vyjde,” řekla po postupu z kvalifikace Adamczyková.

A její taktika vyšla na jedničku. Ve čtvrtfinále i semifinále vyhrála stylem start-cíl, a to ještě s velkým náskokem, takže se vyhnula kontaktu s ostatními závodnicemi. „Bylo lepší, že jsem s nimi neměla kontakt. Mohla jsem se soustředit jen na sebe a dělat tam všechny věci. Máte před sebou čistý prostor, nikdo vás neohrožuje a nemusíte řešit, jestli jedete za ním, nebo vedle něj. V tréninku jsem si vyzkoušela jízdu za holkama a věřila jsem si i v klopenkách na předjíždění.“  

Naopak dalším favoritkám se jízdy nepovedly a ve finále tak byla česká snowboardcrossařka největší adeptkou na zlatou medaili. A to se také potvrdilo.  Adamczyková vzala stejně jako o jízdu dřív nejkrajnější startovací bránu. Prvních pár metrů jela se svými soupeřkami, ale od první klopenky si vytvořila náskok, který už jen navyšovala a ve finále mohla slavit svůj druhý titul mistryně světa.

„Finálová jízda byla nejlepší. Trochu tam foukalo, takže jsem se bála, že mi to moc nejede, ale jim taky foukalo a neměly se jak vyvážet, takže tahle jízda vyšla nejlíp. Měla jsem dobrý pocit a říkala jsem si, že není na co šetřit síly a musím tomu dám všechno, takže jsem dupala nejvíc co to šlo,“ popsala své dojmy po finálové jízdě teď už dvojnásobná mistryně světa.

Po závodě byl spokojený i hlavní trenér reprezentace Marek Jelínek, který mohl závod hontotit jedině kladně. „Eva byla nejrychlejší v tréninku včera i dnes před závodem, dokonce o sekundu a půl. A pak všechny jízdy start-cíl, takže lepší to v jejím podání být nemohlo. Byl jsem nervózní do posledního skoku každou jízdu, ale projížděla jízdy s lehkostí. Bylo tam pár drobností, které jsme dnes upravovali. Eva na tom pracovala, zlepšovala se každou jízdou a jela krásně. Eva i realizační tým předvedly skvělou práci. Takže hodnocení je jedině pozitivní."

 

 

 Pomoc Ukrajině