Zlato! Jakub Hroneš ke stříbru v Big Airu přidal na EYOFu vítězství ve slopestylu

Zlato! Jakub Hroneš ke stříbru v Big Airu přidal na EYOFu vítězství ve slopestylu

4 min 7 s

Stříbro ze středečního Big Airu dokázal ještě vylepšit. Freestyle snowboardista Jakub Hroneš na Evropském olympijském festivalu mládeže ve finském Vuokatti fantasticky zvládl i druhou svou disciplínu a ovládl slopestyle. „Mám velkou radost. Po včerejším Big Airu jsem věděl, že je určitě ještě nějaké místo, kam to posouvat," radoval se.


Výborně se Kuba Hroneš předvedl už v dopolední kvalifikaci slopestylu. Se ziskem 86,50 bodu nestačil pouze na Itala Alessandra Lotorta, který dostal o necelých sedm bodů více. Naopak o 2,25 bodu za sebou sedmnáctiletý český snowboardista nechal svého jediného včerejšího přemožitele z Big Airu Danteho Brčiče z Chorvatska.

Ve finále se ale karta mezi českým a italským jezdcem obrátila. Hroneš za skvělou a čistě odjetou jízdu obdržel od rozhodčích 89,75 bodu a do druhého kola šel z prvního místa o necelých sedm bodů před Lotortem. Průběžně třetí domácí závodník Mitja Kauranen na českého reprezentanta ztrácel už propastných 35 a půl bodu.

I ve druhém kole předvedl Hroneš velmi kvalitní jízdu, pád po závěrečném skoku ale rozhodl o tom, že svůj bodový stav nenavýší. A tak čekal na jízdu svého největšího soupeře Lotorta, který stál na startu druhého kola jako vůbec poslední závodník finále. Ital zajel čistě, oproti prvnímu kolu si o 2,25 bodu polepšil, ale na českého závodníka to nestačilo. Hroneš tedy z finského Vuokatti odcestuje se dvěma cennými kovy – zlatým ze slopestylu a stříbrným z Big Airu.

„Mám velkou radost. Po včerejším Big Airu jsem věděl, že je určitě ještě nějaké místo, kam to posouvat. Jsem rád, že se mi to povedlo i v takovýchto těžkých podmínkách, kdy strašně foukalo a bylo to ledové,“ popisoval Hroneš po závodě. „Navíc kluci strašně zabíjeli. Jsem fakt rád, že jsem to mohl zabít nejvíc,“ dodal s úsměvem.Pomoc Ukrajině