Životní závod Housera! V Kanadě skončil na bedně

Životní závod Housera! V Kanadě skončil na bedně

4 min 8 s

Historický den nejen pro Radka Housera, ale také český mužský snowboardcross! Radek Houser si v posledním Světovém poháru vyjel v Kanadě třetí místo v nervydrásajícím finále, Eva Adamczyková zvítězila v malém finále.


Mužský snowboardcross pod vedením trenéra Marka Jelínka zažívá naprosto průlomovou sezónu a skvělou tečkou ji svrzuje na posledním SP sezóny Radek Houser. Dříve alpský lyžař zajel v Kanadě životní výsledek, ve vůbec prvním postupu do finále kariéry si sáhl na bednu a bere bronzovou medaili.

 

„Povedlo se mi něco neuvěřitelného, pořád to vstřebávám a nemůžu tomu uvěřit. Je to moje první pódium v sérii na této úrovni, jsem šťastný, je to super pocit. To ježdění nebylo ze začátku moje, dělal jsem spoustu chyb, ale ve správný čas to začalo vycházet. Ve finiši mi to o kousek vyšlo, je to skvělé, super a doufám, že to není naposledy,“ povídal ve značným emocích po závodě Houser.

 

„Je mi potěšením říct, že po patnácti letech máme medaili ze závodu Světového poháru v kategorii mužů. Radek Houser po skvělém tréninku a skvělých jízdách obsadil třetí místo a sklidil tak žně za svoji píli, práci a trpělivost, se kterou přistupoval ke snowboardcrossu poslední roky,“ prohlásil trenér Jelínek.

 

„Škoda semifinále, tam jsem udělala dvě velké chyby po sobě. Snažila jsem se dupat, ale asi jsem od čtvrté začátky měla menší rychlost. Ale poučila jsem se z toho, jezdí se mi tady super. Dneska jsem ale hrozně ráda, že Radek dojel třetí, to je pecka,“ vzkázala z Kanady Eva.

 

„Evka dnes kvůli dvěma chybám v semifinále zvítězila v malém finále. Doufáme, že zítra nebude chybovat. Chtěl bych vyzdvihnout opět skvělou práci našeho servismana Tomáše Kašpara, bez jeho výkonu by to nemohlo dopadnout tak skvěle, jak to dopadlo,“ pověděl závěrem Jelínek.

 Pomoc Ukrajině