Životní pódium pro Maděrovou! V Simonhöhe dojela druhá

Životní pódium pro Maděrovou! V Simonhöhe dojela druhá

4 min 45 s

S narůstající formou již od začátku sezóny byl tenhle okamžik pouze otázkou času. Snowboardistka Zuzana Maděrová si v paralelním obřím slalomu dojela v Rakousku na konci ledna pro premiérové stupně vítězů ve Světovém poháru v kariéře a ve velkém finále dokráčela ke druhému místu.


Je to v téhle sezóně už trochu evergreen. Kvalifikace bývá pro Maděrovou spíše zahřívacími jízdami před bojem o co nejlepší umístění ve finále. Dvakrát se českému talentu podařilo letos dosáhnout na čtvrté místo, těsně pod bednou. V Simonhöhe to konečně Maděrová prolomila.

 

„Je to skvělý pocit, nemám slov. Trať byla skvělá a terén taky, byl to čistý led, to já mám ráda. Led je skvělý, když uděláte vše správně, vždy vás podrží, zároveň se vám ale vymstí, když to správně neuděláte,” popisovala podmínky v Rakousku.

 

Cesta do velkého finále se ale rozhodně nerodila vůbec lehce. Už ve čtvrtfinále měla Maděrová na mále, na japonskou soupeřku Miki ztrácela v mezičase téměř půl sekundy, v závěru obřího slalomi  ze sebe ale vymačkala absolutní maximum a do semifinále zvládla postoupit s neuvěřitelným náskokem 0,03s.

 

„Ve čtvrtfinále jsem nahoře nabourala do startovní desky, a tak jsem už nahoře trochu ztrácela. Snažila jsem se to dojet a ten rozdíl se zmenšoval a zmenšoval a před koncem chyběly už jen čtyři brány, tak jsem si řekla, buď a nebo a poslala jsem to tam prakticky rovně a vyplatilo se,” vracela se Maděrová k nejkritičtější čtvrtfinálové jízdě.

 

Samotný postup do velkého finále následně Maděrové automaticky zajistil nejlepší umístění kariéry, nabídl ovšem také možnost kariérní maximum vyšperkovat nejlepším možným způsobem: stát na bedně na stupínku nejvyšším.

 

„Velké poděkování patří rodině, Dukle, svazu, sponzorům i všem fanouškům. Bez nich bych nikdy nebyla tam, kde teď jsem.

 

Ve finálové jízdě ale Maděrovou zradila chyba v závěrečné části kopce, která ji nakonec přisoudila konečné druhé místo. I tak jde ale pro mladou českou závodníci o skvělý úspěch a příslib do dalších nejen závodů, ale také nadcházejících sezón.Pomoc Ukrajině