Zemřel dlouholetý šéf snowboardingu Martin Novotný

Zemřel dlouholetý šéf snowboardingu Martin Novotný

2 min 16 s

V neděli 10. dubna 2022 po krátké nemoci zemřel Ing. Martin Novotný. Dlouholetému funkcionáři Svazu lyžařů ČR a bývalému předsedovi úseku snowboardingu bylo 75 let.


Celoživotní vášnivý sportovec, mimo jiné aktivní lyžař a běžec, se coby činovník věnoval snowboardingu zprvu jako jeho čelní zástupce v Pražském Svazu lyžařů ČR. V srpnu 2001 byl mimořádnou konferencí zvolen předsedou Odborného sportovního úseku snowboardingu Svazu lyžařů ČR a stále ještě relativně novou a vzkvétající disciplínu vedl dlouhých sedmnáct let.

Byl tak u prvních velkých úspěchů českých snowboardistů jako Martin Černík, Michal Novotný, Šárka Pančochová, Eva Samková nebo Ester Ledecká na mezinárodní scéně. Věnoval se organizaci závodů, rozšíření členské základny, náborů dětí a vytváření profesionálních podmínek pro reprezentanty. Také jeho zásluhou se stal snowboarding plnohodnotným úsekem Svazu lyžařů ČR.

Martin Novotný absolvoval Vysokou školu chemicko-technologickou a postgraduální studia na Vysoké škole ekonomické. Takřka celý svůj profesní život spojil s Puncovním úřadem, kde působil padesát let a od nejnižších pozic se vypracoval až do funkce předsedy.

Čest jeho památce!

 Pomoc Ukrajině