Zápal i touha pomáhat mladým snowboardistům. Daniel Kašpar před MSJ věří svým svěřencům na přední umístění

Zápal i touha pomáhat mladým snowboardistům. Daniel Kašpar před MSJ věří svým svěřencům na přední umístění

6 min 19 s

Freestyle snowboarding se ještě před startem ostré zimní sezóny připravuje na vrcholnou juniorskou akci. Mistrovství světa juniorů na Novém Zélandu, které absolvují společně s freeskiery, poprvé v roli trenéra absolvuje také Daniel Kašpar, který se k juniorské reprezentaci připojil teprve nedávno.


Co vás přivedlo k reprezentaci juniorů? S jakými cíli vedení juniorské repre přebíráte?

 

Byl to můj zápal pro freestyle snowboarding a touha pomáhat mladým talentům. Přemek Vida (trenér A-týmu freestyle snowboardingu, pozn. red.) za mnou přišel s touhle nabídkou, kterou jsem rád přijal. Vytvořením juniorské reprezentace si dáváme za cíl podporovat a rozvíjet tyto nadějné jezdce, aby dosáhli svého maximálního potenciálu a přinesli úspěch na mezinárodní scéně.

 

Sám jste ještě do loňské sezóny závodil, znamená trenérská role u reprezentace juniorů, že svoji závodní kariéru jste definitivně uzavřel?

 

To je pravda, v loňské sezóně jsem si zajel po delší době MČR ve Vítkovicích. Důvodem byla hlavně motivace dětí, že dokážu pořád závodit, a ne jen jezdit na kopci s kamerou, nebo s nimi stát na startu. Co se týče kariéry, tak jsem ji uzavřel po závodní stránce, ale snažím se natáčet s partou kamarádů takové menší snowboardové filmy a sem tam si zajet nějaký "sranda" závod.

 

Juniory povedete už na jednom z vrcholů MSJ na konci srpna, jak momentálně probíhá vaše příprava, na kterou nemáte příliš času?

 

Juniorský repre tým vznikl v nedávné době, takže na společnou přípravu opravdu nebylo moc času. Jezdilo se skákat do rakouského tréninkového centra Banger Park, kde se skáče ze speciálních kartáčů do nafouknutého gumového dopadu.

 

Jaké cíle si tyčíte sám, případně i s týmem konkrétně na MSJ, případně pak i do sezóny co se týká Svěťáků nebo Evropských pohárů?

 

Cíle jako umístění na MSJ zatím nemám, je samozřejmě veliká pravděpodobnost předních umístění, ale vše uvidíme i podle toho, jak sedne sportovcům připravená trať, až na místě. Mým cílem je, abychom se během prvních závodů naladili na stejnou vlnu a společné sportovní cíle naplánovali a šli si za nimi celý zbytek sezóny. Co se týká Evropských a Světových pohárů, tak mám rozhodně v plánu co nejvíce takových závodů, budeme však jejich náročnost přizpůsobovat aktuálním možnostem sportovců.

 

Mezi reprezentanty je několik mladých nadějných závodníků. V čem věříte, že jim můžete nejvíce pomoci na základě svých nasbíraných zkušeností?

 

Mojí největší výhodou je podle mě můj věk, mám ke všem věkově nejblíže, sleduji stejnou generaci snowboardistů jako oni a rozumím si s nimi, pracuje se mi s nimi hezky a komunikačně nám nikde nic nevázne. Navíc jsem si prošel ne jednou snowboardovou disciplínou, takže se mnou mají širší perspektivu.Pomoc Ukrajině