Vyhrát MS bylo fantastické, nebyl to ale hlavní cíl, hodnotí Eva Adamczyková

Vyhrát MS bylo fantastické, nebyl to ale hlavní cíl, hodnotí Eva Adamczyková

6 min 36 s

Anketu Královna bílé stopy opanovala dominantním způsobem navrátivší se snowboardcrossařka Eva Adamczyková. Česká reprezentantka do letošního ročníku vlétla po zranění, neměla velká očekávání, přesto zajížděla solidní výsledky, a dokonce dokázala vyhrát závod na mistrovství světa v Gruzii. Jak si třicetiletá závodnice užila slavnostní galavečer, co řekla o skončené sezoně či jak se těší na taneční soutěž, která ji na podzim čeká?


Jaké jsou pocity po zisku korunky pro Královnu bílé stopy?
No je to skvělý, měla jsem trošku delší pauzu tady v této anketě, ale je to samozřejmě hezký si takovým způsobem připomenout sezonu, která uplynula a byl to příjemný večer.

Jak vlastně hodnotíte sezonu?
Já jsem do sezony vstupovala trochu s tím, že bude taková rozjížděcí, že budu testovat a nebudu řešit výsledky. Začátek byl opravdu pozvolný, ale cítila jsem se dobře a vlastně i na začátku sezony jsem se cítila na lepší výsledky, ale chtělo to chvíli počkat. Samozřejmě to, že se mi podařilo vyhrát mistrovství světa, bylo fantastický. To jsem možná někde vzadu ve skrytu duše doufala, v ten den jsem se o to snažila, ale myslím si, že to nebyl hlavní cíl této sezony. Ale samozřejmě to potěší a bylo to krásný, že si tím člověk odškrtnul, že se vrátil.

První závody jste absolvovala v listopadu v rakouském Pitztalu…
Tohle byl opravdu první návrat po zranění, kdy mi to nešlo, bolelo to. V tu dobu jsem přemýšlela nad tím, jestli to vůbec někdy ještě půjde, takže to bylo takový náročný. Samozřejmě to byl delší návrat, ale ještě udělalo hodně přerušení olympijské závodní sezony, kdy se mi jezdilo moc dobře. O to sladší je potom ten návrat, že člověk si uvědomí, jak má rád to závodění a celkově jak ho baví ten sport.

Jak probíhala finálová jízda na mistrovství světa?
Já jsem byla samozřejmě před tím hrozně nervózní, ale zároveň jsem byla soustředěná a klidná, bylo to takový zajímavý. Celkově takový smíšený pocity jsem měla, ale říkala jsem si, že ve finále udělám maximum pro to, abych vyhrála a když ne, tak i tak je to prostě skvělý. Věděla jsem, že jim chci ujet úplně na začátku a doufala jsem, že to dotlačím do cíle, že mě nedojedou, byla jsem hrozně unavená a ani na chvilku před cílem jsem nepřestala dupat, protože jsem jenom doufala, že mě nedojedou. Takže jsem byla hodně vyčerpaná, ale bylo to super.

Jak se těšíte na podzim, kdy budete soutěžit v televizní soutěži StarDance?
Moc se těším, bude to dřina, což mi všichni říkají. Já to vím, jenom člověk neví, jak moc velká to bude dřina. Samozřejmě je to pro mě neznámé prostředí, takže uvidíme. Myslím si, že pro mě budou největším problémem podpatky, na těch nechodím vůbec, takže si budu muset zvyknout, ale celkově se na to těším, bude to dřina, ale bude to zase úplně jiný pohyb než ten, na který jsem zvyklá. Těším se, že se zase naučím něco nového, bude to trochu změna.Pomoc Ukrajině