×
Vítkovice hostily Snowboard Zezula Tour a Kidz Tour 2019

Vítkovice hostily Snowboard Zezula Tour a Kidz Tour 2019

06.02.2019

Snowboard Zezula Kidz Tour 2019 v sobotu 2. února pokračovala druhým závodem v K2 Snowparku ve Vítkovicích, kde také současně odstartoval prvním závodem Český Pohár Snowboard Zezula Tour 2019 pro kategorie juniorů a dospělých mužů i žen.

Téměř sedm desítek závodníků se postupně představilo na slopestylové trati zahrnující dvě platformy s raily a dvě platformy se skoky o velikosti 12 a 14 metrů. K2 snowpark ve Vítkovicích byl skvěle připraven, tak aby si v něm mohli zazávodit nejen děti, ale i naši přední jezdci v čele s loňským celkovým vítězem Českého poháru Danem Porkertem a jeho bratrem Ondrou Porkertem.

A byli to právě oni, kteří dospělou kategorii ovládli před třetím Danem Paulíčkem.  V bratrském souboji se nakonec více radoval Ondra, který za jízdu bs noseslide do blunt 270out na prvním railu, fs180 ss blunt 270 out na double kinku a kombinací skoků cab 540 do fs 900 melon vyhrál, a připsal si tak první letošní body do mezinárodního žebříčku FIS, které mu například umožní startovat na domácím Snickers Evropském poháru v Peci pod Sněžkou 16. 3. 2019.  V ženské kategorii nejvíc nadiktovala Terka Čermáková. Druhá skončila Mája Kreisingerová před třetí Kristýnou Kulík.

Tradičně nejvíce obsazená kategorie juniorů přišla hned v úvodu závodu o jednoho z favoritů - nadějného juniora Kubu Hroneše. Ten si poranil klíční kost a místo na stupně vítězů tak zamířil k doktorovi. Zastoupil ho naštěstí kolega z juniorské reprezentace Láďa Hrstka, který jako student místního snowboardového gymnázia vítkovický snowpark důvěrně zná, a tak předvedl solidní jízdu fs boardslide na kink railu, boardslide na double kinku, na skoku fs720 melon grab a bs 900 mute grab na spodním skoku. Na závodech se po delší pauze objevil také Vašek Toman, radost z ježdění a čistá jízda mu zajistili druhé místo. Třetí byl lokální jezdec Eda Klíma. Rovněž kategorii Open pro nesponzorované jezdce ovládl lokální jezdec a hlavní shaper parku Filip Znamenáček.

Dětské závody Snowboard Zezula Kidz Tour opět ovládli ve svých kategoriích Super Grom Matyáš Krejčí, Grom men Dan Volopich a Kids Men Timon Matěna. V dívčích kategoriích Grom women vyhrála Anička Tomanová a v kategorii Kids woman si připsala další vítězství suverénka loňského série Vanessa Volopichová.

Další zastávkou Českého poháru ve freestyle snowboardingu pro všechny kategorie bude 17. 2. snowpark v Deštném v Orlických horách, kam Vás srdečně zveme. Registrace a více informací najdete na webu www.czechsnowboarding.cz

Foto: @premekvida/czechsnowboarding

Fotogalerie


Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři