Vítězství v malém finále pro Adamczykovou! Muži ve třetí desítce

Vítězství v malém finále pro Adamczykovou! Muži ve třetí desítce

2 min 46 s

V Montafonu, rakouském středisku, pokračoval nedělním závodem program Světového poháru ve snowboardcrossu s bohatou českou účastí. Eva Adamczyková ani napodruhé neproklouzla do velkého finále, ovládla ale to malé. Muži zůstali v elitní třicítce.


Eva Adamczyková vstupovala po sobotním sedmém místě do nedělního závodu s jasným cílem probojovat se tentokrát do velkého finále. Bohužel pro českou závodnici, v semifinále přišel pád, který Adamczykovou odsoudil účastnit se stejně jako v sobotu “pouze” malého finále.

 

V něm to ale byla suverénní jízda od začátku do konce. Česká snowboardcrossařka pod vedením trenéra Marka Jelínka si bez větších obtíží dojela pro páté místo.

 

Určitě mnohem lepší než včera. V semifinále jsem jela dobře, ty zatáčky jsou tady ale měkké, čtvrtou jsem najela dobře, ale moc jsem ji rvala na vnitřek, vysvětlovala Adamczyková okolnosti pádu.

 

V Motafonu mi to moc nesedlo, ale výsledky jsou i tak super, těším se na Kanadu.

 

Mezi muži byl nejvýše postavený Kryštof Choura na 21. pozici, 30. byl Radek Houser, české pořadí pak uzavíral 44. Jan Kubičík.

 

Světový pohár ve snowboardcrossu uzavře svou sezónu v kanadském Mt. St. Anne už další víkend. Na startu nebudou znovu chybět všichni čeští závodnici.Pomoc Ukrajině