×
Vítězný comeback! Eva Samková po zranění ramena vyhrála v Erzurumu

Vítězný comeback! Eva Samková po zranění ramena vyhrála v Erzurumu

20.01.2018

Eva Samková slaví ten nejlepší možný návrat do Světového poháru. Česká snowboardcrossařka po zranění ramena v tureckém Erzurumu poprvé naskočila do závodu a hned vyhrála. Necelý měsíc před olympijskými hrami v Pchjongčchangu si připsala první vítězství v sezoně.

Po zranění ramena, které si Eva Samková přivodila při pádu v polovině prosince, musela vynechat dva podniky Světového poháru ve Val Thorens a Montafonu. Nepříjemná pauza před obhajobou olympijského zlata se na české reprezentantce však vůbec nepodepsala.

V Erzurumu nejprve vyhrála svou osmifinálovou rozjížďku, poté ze čtvrtfinále a semifinále postoupila z druhého místa, když dvakrát nestačila na Francouzku Chloe Trespeuchovou. Tu měla před sebou také ve velkém finále, na prvním mezičase Samková figurovala na třetím místě. V druhé části trati ale dokázala zabrat, předjela francouzskou závodnici Moenneovou Loccozovou i její krajanku Trespeuchovou a dojela si pro první vítězství v sezoně.

„Evku provázely technické problémy při startu, se kterými se však vyrovnala. Po zranění ramene a rekonvalescenci ukázala, že neztratila nic ze své psychické síly a formy,” prohlásil v cíli trenér Marek Jelínek.

Česká závodnice se však musela potýkat především s osobními problémy daleko převyšujícími sportovní hranice. V Turecku se dva dny před závodem dozvěděla o smrti otce. „Dva dny jsme se rozmýšleli, zda má nastoupit nebo se vrátit domů. Měla připravenou letenku a rozhodnutí bylo na ní. Po dohodě s rodinou se rozhodla zůstat. Svou výhrou ukázala, jak obrovsky silná osobnost v ní dřímá. Skláním se před ní a věřím, že se jí dostane klidu, který teď potřebuje,” uvedl Marek Jelínek.

Eva se dlouho nerozmýšlela a rozhodla se startovat. Následné vítězství pak věnovala právě zesnulému otci. „Život mi píše různé příběhy a zkouší moji odolnost. Byl to právě taťka, který mě spolu s mojí mamkou učili bojovat, nevzdávat se a věřit, že cesta, kterou jsem si vybrala, je správná. Dnes jsem vyhrála pro něj. Porazit smutek a poprat se o své místo je přesně to co by si přál a byl by na mě pyšný,” prohlásila.Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři