Vánoční zlato! Eva Samková si v druhém závodu v Cervinii dojela pro vítězství

Vánoční zlato! Eva Samková si v druhém závodu v Cervinii dojela pro vítězství

3 min 23 s

Eva Samková má na začátku sezony velkou formu. Česká snowboardcrossařka po pátečním druhém místě v sobotu na Světovém poháru v Cervinii nepoznala přemožitelku a připsala si na své konto první vítězství v aktuálním ročníku.


Navzdory problémům s ramenem, které ji vyskočilo při startu semifinále, Eva Samková v pátek vybojovala v Itálii druhé místo za Lindsey Jacobellisovou. V sobotu však dvojnásobná olympijská medailistka americké sokyni porážku oplatila a připsala si už jedenáctý triumf ve Světovém poháru v kariéře.

Samková v posledním snowboardcrossovém závodě v tomto kalendářním roce vyhrála všechny vyřazovací jízdy. Ve velkém finále byla po startu druhá právě za Jacobellisovou. Tu však páteční triumf zopakovat nedovolila, předjela ji a vedoucí pozici už udržela až do cíle. Česko-americké duo na stupních vítězů doplnila olympijská vítězka a šampionka minulého ročníku Světového poháru Michela Moioliová z Itálie.

„Jsem nadšená a mám skvělý dárek k Vánocům. Cítila jsem, že chyby, které jsem udělala ve včerejším závodě, mě poučily a dnes posunuly dopředu,“ říká Eva Samková a její trenér Marek Jelínek k tomu dodává: „Pět nejlepších snowboardcrossařek na světě se dnes na startu postavilo vedle sebe. Eva ukázala absolutní dominanci a díky vyspělé taktické jízdě od startu do cíle si dojela pro vítězství.“

Druhá z českých reprezentantek Vendula Hopjáková vypadla ve čtvrtfinále, z mužů byl nejlepší Jakub Žerava, který zakončil Cervinii v osmifinále.

Foto: FIS