V závěrečném týmovém závodě na MSJ byly dvě české dvojice v TOP 10

V závěrečném týmovém závodě na MSJ byly dvě české dvojice v TOP 10

2 min 39 s

Snowboardový program na mistrovství světa juniorů v ruském Krasnojarsku v sobotu uzavřel paralelní týmový závod. V sibiřském středisku byly dvě ze tří českých smíšených dvojic v nejlepší desítce. Vítězství slavili domácí Rusové.


V posledním snowboardovém klání na šampionátu se z českého pohledu nejvíce dařilo dvojici Adam Krupa, Klára Šonková. Ti v osmifinále porazili rakouský tým ve složení Dominik Burgstaller, Pia Schöffmannová a prošli do čtvrtfinále, kde ovšem nestačili na domácí reprezentanty Vselovoda Martynova a Mariu Volginovovou, kteří poté dokráčeli až k zisku bronzových medailí. Krupa s Šonkovou po vypadnutí ve čtvrtfinále obsadili celkovou osmou příčku.

Mezi nejlepšími deseti týmy se umístila i druhá česká dvojice Šimon Choleva, Zuzana Maděrová. Ti v osmifinálovém souboji padli s korejskou dvojící Junho Ma, Seo Hee Jangová a v celkovém hodnocení uzavírali top 10. Třetí český tým ve složení Benjamin Biegel, Klára Skřipská skončil v kvalifikaci a obsadil sedmnácté místo.

I v týmové závodu na domácím šampionátu znovu vládli ruští snowboardisté. Ze zlata se radovali Iaroslav Štěpanko se Sofií Nadyršinovou, která tak v Krasnojarsku brala tři zlata ve třech svých startech.