V pátek odstartuje MS pro freestyle snowboardisty, začíná se slopestylem

V pátek odstartuje MS pro freestyle snowboardisty, začíná se slopestylem

5 min 27 s

Freestyle snowboardisté zahájí mistrovství světa v pátek. Postupně se bude soutěžit v slopestylu, U-rampě a Big Airu. V gruzínském Bakuriani se fanoušci mohou těšit na čtyři české závodníky – Jakuba Hroneše, Šárku Pančochovou, Kristiána Salače a teprve patnáctiletou Vanessu Volopichovou.


Českým snowboardistům příprava na šampionát vyšla. „Poslední týdny byly poměrně náročné. Šárka Pančochová se připravovala v Americe, kde absolvovala legendární závod Kings and Queens of Corbets v Jackson Hole, kde brala třeí místo. Kuba Hroneš se na MS skvěle naladil v Madonně di Campiglio, kde vyhrál prestižní závod Burton Mash a následně obhájil potřetí domácí titul na MČR ve slopestylu. Kristian Salač sbíral zkušenosti letos poprvé ve SP v Calgary a rovněž obhájil stříbro na MČR. Vanessa Volopichová vyhrála Evropský pohár v Davosu a rovněž Burton Mash v Itálii,“ spokojeně vyjmenoval úspěchy českých závodníků těsně před MS hlavní trenér Přemysl Vida.

Snowboardisté jsou v dějišti šampionátu od pátečního večera. V Gruzii však zatím nepanují příznivé podmínky pro trénink. „Ze dvou tréninkových dnů prakticky kromě pár jízd na railech nic nebylo. Silný nárazový vítr je natolik nepředvídatelný, že se nedá skákat. Ještě nám zbývá poslední tréninkový den, tak věříme, že se počasí umoudří a bude dost času poskládat závodní jízdy,“ doufal před čtvrtečním tréninkem Vida.

Ten také prozradil cíle českých závodníků na šampionátu. „Šárka v posledních závodech SP zajela finále v Big Airu i slopestylu, takže bychom byli rádi, kdyby na skvělou formu navázala i tady v Bakuriani. Pro Vanessu je to v 15 letech první MS a sbírá především zkušenosti, nicméně pokud by odjela svoje triky, může se umístit hodně vysoko. Pro Kubu Hroneše a Kristiana Salače v nabitém startovním poli čítajícím šest desítek jezdců je jasný cíl umístění v TOP20,“ uzavřel český trenér.

Program freestyle snowboardistů odstartuje v pátek mužskou kvalifikací slopestylu, ženy budou o postup mezi elitní osmičku usilovat v neděli. Samotná finále by se měly uskutečnit v pondělí. Závody na U-rampě se přihlásí o slovo středeční kvalifikací a pátečním finále. Big Air přijde na závěr celého mistrovsví. Kvalifikace je naplánována na sobotu a finále na neděli.   

 

Program freestyle snowboardistů

Pátek 24. 2. | 7:00

Slopestyle, kvalifikace mužů

Neděle 26. 2. | 7:00

Slopestyle, kvalifikace ženy

Pondělí 27. 2. | 10:00

Slopestyle, finále mužů i žen

Středa 1. 3. | 6:20

U-rampa, kvalifikace ženy

Pátek 3. 3. | 7:00

U-rampa, finále

Sobota 4. 3. | 6:30

Big Air, kvalifikace mužů i žen

Neděle 5. 3. | 11:00

 Big Air, finále mužů i žen

 

Foto: Přemysl VidaPomoc Ukrajině