Úspěšný český útok na bednu na EP snowboardcrossařů: Tatarko stříbrný, Houser bronzový

2 min 9 s

Povedený závodní týden ve francouzském středisku Isola 2 000 korunovali čeští snowboardcrossaři opanováním stupňů vítězů v posledním klání. V Evropském poháru vyšplhali na bednu hned dva – stříbrný Bruno Tatarko a bronzový Radek Houser.

Česká dvojice v závodě Evropského poháru v Isole 2 000 nestačila pouze na reprezentanta Itálie Mattea Menconiho. Pódiová umístění Bruna Tatarka a Radka Housera doplnil dalším parádním výsledkem Jan Kubičík, jenž vyhrál malé finále a skončil pátý.

Sára Stranadová, která ve francouzském středisku v pondělí ovládla závod juniorek, se neztratila ani v dospělé kategorii a v závěrečném Evropském poháru si dojela pro sdílené deváté místo.

Pro Housera a Kubičíka byl Evropský pohár ve Francii zároveň generálkou na mistrovství světa v Idre Fjäll, kam česká výprava odletěla v pátek. Ve švédském středisku je v úterý na programu kvalifikace, ve čtvrtek individuální závod a v pátek týmový závod.