Úspěšná kvalifikace. V Montafonu se představí Samková, Hopjáková a Kubičík

2 min 57 s

Druhý podnik Světového poháru snowboardcrossařů začal pro české barvy úspěšně. V rakouském Montafonu se z čtvrteční kvalifikace se do pátečního závodu kvalifikovali hned tři závodníci – mezi ženami Eva Samková s Vendulou Hopjákovou a mezi muži Jan Kubičík.

Evě Samkové, která na konci listopadu v Číně ovládla úvodní závod nové sezony Světového poháru, v Montafonu nevyšla první kvalifikací jízda, ve které obsadila až dvanáctou příčku s odstupem sekundy na první Charlotte Bankesovou z Velké Británie.

Druhá kvalifikační jízda už ale české snowboardcrossové hvězdě sedla o poznání lépe. Jako jediná ze všech závodnic se v kvalifikaci dokázala dostat pod minutu a s časem 59.83 byla téměř o dvě sekundy rychlejší i než vítězka první kvalifikační jízdy Bankesová. Celkově tak Samková do pátečního závodu postoupila z devátého místa.

Postup z kvalifikace slaví i druhá Češka na startu Vendula Hopjáková, která se po téměř roční přestávce vrátila do snowboardcrossové trati patnáctým místem. Mezi muži se z devětadvacátého místa podařilo probojovat do závodu Janu Kubičíkovi, který se poslední měsíc potýkal se zraněním. Postoupit z kvalifikace se naopak nepovedlo Sáře Strnadové na 41. místě a Radku Houserovi, jenž skončil 62.

Druhý závod Světového poháru aktuální sezony startuje v pátek ve 13:00. V sobotu je pak na programu smíšený týmový závod.