Turinský s Hrůšovou postoupili v závodě týmů do finále. Na juniorském šampionátu skončili čtvrtí

Turinský s Hrůšovou postoupili v závodě týmů do finále. Na juniorském šampionátu skončili čtvrtí

5 min 29 s

Výborné vystoupení mají za sebou na závěr juniorského mistrovství světa ve snowboardcrossu v gruzínském Gudauri Matyáš Turinský a Karolína Hrůšová. Česká dvojice v závodě týmů dokázala vybojovat postup do finále a skončila těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě.


Devatenáctiletý Turinský, jenž je na svém posledním juniorském šampionátu, a šestnáctiletá Hrůšová se blýskli už v sobotních individuálních závodech výbornými šestými místy, díky čemuž patřili do širšího okruhu spolufavoritů na boj o medaile v nedělním závodě týmů. A Češi, kteří byli nasazeni přímo do čtvrtfinále, to od prvních jízd také potvrzovali.

 

Ve čtvrtfinále dokázali svou rozjížďku dokonce vyhrát, když porazili Švýcary, Japonce a Australany. Zejména vyřazení japonské dvojice se v jejich čtvrtfinále považovalo za velké překvapení. Svou formu pak Turinský s Hrůšovou potvrdili i v semifinálové rozjížďce, ve které obsadili druhé místo za Francouzi Julienem Tomasem a Leou Castaovou. Za sebou znovu zanechali Švýcary a také Kanaďany.

 

Už postup do velkého finále a bojů o medaile byl pro talentovanou českou dvojici velkým úspěchem, ale pouze zúčastnit se rozhodně nechtěli a spřádali plány na umístění mezi nejlepší trojicí. Ve finále je ale čekal hodně náročný úkol, proti nim totiž byli Francouzi Tomas s Castaovou (Francie 1), další Francouzi Aidan Chollet a Zoe Colombierová (Francie 2) a také Slováci Samuel Sakál a Sára Pitoňáková. 

 

Už před začátkem nedělního týmového závodu byly tyto dvojice výše nasazené než české duo, které tak mohlo ve finále pouze překvapit. To se ale nakonec bohužel nepovedlo a Turinský s Hrůšovou obsadili konečnou čtvrtou příčku. Titul mistrů světa získala Francie 1, stříbro jejich krajané a bronz Slováci.

 

„V Gruzii se mi celkově závodilo skvěle. Byla tu výborná atmosféra nejen při závodech, ale i v našem týmu. Mám z obou svých závodů velkou radost, jak z individuálního, tak týmového. V sobotu se mi závodilo o něco lépe než dnes, protože jsem byla méně unavená. Oba dny jsem si ale velmi užila a mám z celého šampionátu velkou radost. Nejen, co se týče výsledků, ale i z toho, jak se mi jezdilo,“ uvedla ke svému vystoupení na MSJ Hrůšová.

 

„Nejdůležitější je pro mě zjištění, že se mohu měřit s jakýmikoliv holkami na světě, ať už s juniorkami nebo s dospělými, což jsem zjistila na Světovém poháru v Cortině. Nejsem od těch nejlepších tak daleko, což je pro mě velká motivace pro letní přípravu a příští sezonu,“ dodala česká juniorka.Pomoc Ukrajině