Trojice Čechů ve finálových rozjížďkách na MS! Postup slaví kromě Evy Adamczykové i Kryštof Choura a Jakub Žerava

Trojice Čechů ve finálových rozjížďkách na MS! Postup slaví kromě Evy Adamczykové i Kryštof Choura a Jakub Žerava

3 min 22 s

Českým snowboardcrossařům kvalifikace vyšla. Ta se nejela na čas, ale v kvalifikačních rozjížďkách. Postup slavili v těžké konkurenci Jakub Žerava i Kryštof Choura. Eva Adamczyková po své jízdě nenechala nikoho na pochybách, že patří mezi medailové favoritky.


Nejlepší české závodnici kvalifikační jízda vyšla, když vedla od samotného startu. „Jízda byla dobrá. Měly jsme hodinu pauzu mezi tréninkem a závodem. Takže jsem se snažila dobře rozehřát. Systém kvalifikace není ideální. Zrovna na MS chce člověk jet klasický formát, ale všichni jsme na tom stejně. Mně se jelo dobře, jen ta trať je docela rozbitá, takže jsem se soustředila na tu jízdu, abych nespadla,“ řekla Adamczyková. 

Ta sledovala jízdy mužů, které české snowboardistce odhalily krizová místa. „Viděla jsem pouze kluky, kterých padalo dost, i z prvního místa. I naši dva kluci spadli. Je dobré, že jsem tak mohla vidět kritická místa. Je to celkem špatný povrch, takže se ani nedivím, že bylo tolik pádů.“ 

A jakou má obhájkyně bronzu ze Švédska taktiku na finálové závody? „Jezdit co nejlíp, bušit až do finiše boule a snad to vyjde. Hlavní je dupat, protože je to dlouhé a na konci nám všem dochází.“

Kromě Adamczykové se povedlo postoupit i Jakubu Žeravovi, který ve své jízdě porazil i mistra světa. V osmifinále jej doplní ještě Kryštof Choura, jenž dokázal postoupit i po nešťastném pádu. Naopak Radek Houser, Jan Kubičík a Vendula Hopjáková ze svých jízd nepostoupili. 

 

Finálové jízdy začínají v 10:00 a sledovat je můžete na ČT Sport.Pomoc Ukrajině