×
Triumf v posledním závodě. Eva Samková slaví křišťálový glóbus!

Triumf v posledním závodě. Eva Samková slaví křišťálový glóbus!

16.03.2019

Eva Samková slaví podruhé v kariéře křišťálový globus za vítězství v celkovém hodnocení Světového poháru ve snowboardcrossu. V dramatickém finále ve švýcarském Veysonnaz potřebovala skončit lépe než Lindsey Jacobellis, což se povedlo náramně. Zatímco Američanka nestačila na soupeřky v semifinále, Samková postoupila do finále, a to navíc dokázala i vyhrát.

Karty byly před posledním závodem sezony rozdány jasně – o velký křišťálový glóbus za celkové vítězství ve Světovém poháru snowboardcrossařek si to v přímém souboji ve Veysonnaz rozdají pouze dvě závodnice. Dvojnásobná olympijská vítězka a úřadující mistryně světa Eva Samková s legendární Američankou Lindsey Jacobellisovou. Obě měly před vrcholem ročníku na kontě shodně 3400 bodů.

Poslední závod sezony pro Samkovou začal poměrně poklidně, ve své čtvrtfinálové jízdě startovala pouze vedle Italky Belingheriové a dojela si pro postup z prvního místa. Bitvu o zisk křišťálového glóbu pak rozhodlo semifinále. Zatímco Samková to své ovládla, Jacobellisová překvapivě propadla. Většinu trati Američanka sice vedla s poměrně velkým náskokem, v druhé polovině ale udělala chybu, propadla se na třetí místo a ztrátu už nestačila dohonit.

O křišťálovém glóbu tak bylo rozhodnuto už před finále. Samková však v žádném případě nehodlala nic vypustit ani v poslední jízdě. Hned po startu se dostala do vedení, ve spodní části trati sice lehce chybovala a ztratila rychlost, žádnou ze soupeřek před sebe ale nepustila a dojela si pro své třinácté vítězství v kariéře.

„Je to skvělý, skvělý, skvělý! Jsem moc ráda, že to vyšlo. Mohlo to skončit úplně jinak a bylo by to taky úplně v pohodě, ale tohle je to nejlepší zakončení sezony, které mohlo nastat," radovala se krátce po závodu Samková. "Lindsey mi to trochu ulehčila tím, že nepostoupila do finále, ale i tak to byl velmi těžký závod, protože ostatní holky jezdí skvěle. Tahle sezona byla celkově super, v žádném ze závodů jsem nebyla horší než třetí, i když těch závodů bylo méně. I tak je to skvělý,“ dodala.

Druhá česká závodnice na startu Vendula Hopjáková bohužel skončila už ve čtvrtfinále, když nezvládla poslední zatáčku a upadla.Oficiální partneři

Senheiser

Produkce soutěží

Partneři