×
Tři místa v elitní patnáctce na MSJ snowboardistů. Nejlepší byla dvanáctá Veselková

Tři místa v elitní patnáctce na MSJ snowboardistů. Nejlepší byla dvanáctá Veselková

02.04.2019

Dvě umístění v elitní patnáctce odvážejí čeští snowboardcrossaři z mistrovství světa juniorů v rakouském Reiteralmu. Sára Veselková skončila v individuálním závodě dvanáctá, Matěj Koudelka čtrnáctý. V úvodním závodě šampionátu alpských snowboardistů ve slovinské Rogle si nejlépe z Čechů vedla Zuzana Maděrová, která v paralelním obřím slalomu bere patnácté místo.

Na juniorském šampionátu se v Reiteralmu představilo dohromady dvanáct českých snowboardcrossarů. Sítem kvalifikace se ale do hlavního závodu prodrali jen dva. Skvěle si vedl Matouš Koudelka, který se mezi dvaasedmdesáti startujícími v kvalifikaci blýskl čtvrtým nejrychlejším časem. Z dívek postoupila Sára Veselková, která zajela dvanáctý čas z celkem čtyřiapadesáti závodnic. Ostatní čeští zástupci se v těžkých podmínkách nevyvarovali chyb a pádů, a individuální závod na MSJ pro ně tak skončil už v kvalifikaci.

Po velmi nadějném výsledku z kvalifikace zahájil Koudelka skvěle také vyřazovací jízdy. Ve svém osmifinálovém heatu si dojel pro druhé postupové místo za Italem Devinem Castellem, který později dokráčel až do finále. Čtvrtfinále už ale pro českého reprezentanta znamenalo stopku, dojel v něm čtvrtý a celkově obsadil čtrnáctou příčku. Veselková, která po kvalifikaci pronikla přímo mezi nejlepší šestnáctku, skončila svou cestu závodem ve čtvrtfinále a v konečném pořadí jí patří dvanáctá pozice.

V týmové závodě se nejlépe z českých smíšených družstev dařilo dvojici Kateřina Louthanová, Bruno Tatarko. Ti se probojovali do čtvrtfinále a celkově skončili na šestnáctém místě. Hned o příčku za nimi se umístili Sára Veselková s Matoušem Koudelkou a Matěj Lizna s Natalií Elinor Mullenovou obsadili pětadvacátou pozici.

Zatímco snowboardcrossaři bojovali o medaile v rakouském Reiteralmu, juniorský šampionát alpských snowboardistů probíhal ve slovinské Rogle. Tam kvalifikací paralelního obřího slalomu z českých reprezentantů prošla do hlavního závodu pouze Zuzana Maděrová. Přes osmifinále se však probojovat nedokázala a obsadila konečné patnácté místo. Mistrovství světa juniorů v alpském snowboardingu bude v Rogle pokračovat ve středu, kdy je na programu paralelní slalom, ve čtvrtek se pak pojede týmový závod.

Kompletní výsledky z Reiteralmu najdete zde a z Rogly zde.Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři