Tři Češi startovali ve Slopestylu. V Aspenu dopadl nejlépe Hroneš

Tři Češi startovali ve Slopestylu. V Aspenu dopadl nejlépe Hroneš

4 min 29 s

První letošní event v rámci Slopestylu se konal v Americe. Světový pohár totiž zavítal do města Aspen v Coloradu. Ve středisku Snowmass startovali v kvalifikaci tři Češi. Nejlépe dopadl Jakub Hroneš, jemuž postup unikl jen o kousek.


První letošní, a zároveň předposlední Slopestyle event Světového poháru před olympiádou, měl na čtvrtečním programu kvalifikaci. Na start se dostavili hned tři čeští snowboardisté, mezi muži Jakub Hroneš a Kristián Salač, za ženy reprezentovala Česko Laura Záveská.

Jako první šly na start ženy. Laura Záveská si svou jízdou vybojovala 36,78 bodů, což ji na kvalifikaci nestačilo, nakonec brala 24. pozici. Pak už následovaly jízdy mužů. V prvním kvalifikačním heatu odstartoval Jakub Hroneš, který si vyjel pěkných 80 bodů. Nakonec mu to ale bohužel těsně nestačilo, na posledního postupujícího ze svého heatu mu scházely tři body. Kvalifikaci zakončil na 18. pozici. V heatu 2 odstartoval Kristián Salač, jemuž ale tentokrát kvalifikace tolik nevyšla, a skončil až na 21. pozici své skupiny, celkově bral 37. místo.

„V kvalifikace letošního prvního slopestylu se mně bohužel nepodařila odjet ani jedna čistá jízda. Podmínky byly takové, jaké byly, já jsem si ani nemyslel, že se pojede. Nakonec to ale dopadlo s počasím docela dobře. Jízdy se mi nepovedly, takový je sport, občas to tak chodí,“ hodnotil závod Kristian Salač.

„Jsem se svým ježděním spokojen, odjel jsem jízdu, kterou jsem chtěl, dostal jsem super body. 80 bodů ve Slopestylu je vždy fajn. Podmínky byly hrozně složité, trochu nám do toho ze začátku sněžilo. Vybral jsem jízdu tak, abych v těch složitých podmínkách měl trochu navrch, což se mi v tréninku povedlo, ale do závodu se podmínky trochu zlepšily. V mém heatu to kluci nasypali, a 80 bodů které by mi v tom druhém stačily na postup, tady nestačily. Ale na kdyby se nehraje. Vím na čem příště zapracovat a co zlepšit,“ komentoval závod v Aspenu Jakub Hroneš.

Příští event ve Slopestylu čeká snowboardisty od 15. ledna ve švýcaarském Laaxu. Další dva eventy se pak uskuteční až ve druhé polovině března. V Laaxu my měla startovat opět stejná česká trojice.

FOTO: FIS/Andrew Wevers



Pomoc Ukrajině