Třetí v kvalifikaci. Eva Adamczyková s přehledem postupuje v Cervinii do hlavního závodu

Třetí v kvalifikaci. Eva Adamczyková s přehledem postupuje v Cervinii do hlavního závodu

5 min 47 s

Snowboardcrossový Světový pohár se přesunul do italské Cervinie, kde dnes proběhla úvodní kvalifikace. Tu doprovázela špatná viditelnost a sněžení, ovšem i tak si dokázala Eva Adamczyková hned v první jízdě zajistit postup do hlavního závodu, a to 3. nejrychlejším časem. Jan Kubičík obsadil první nepostupové místo.


„Kvalifikace byla poměrně výrazně poznamenána počasím, protože po první jízdě kluků, už na první jízdě holek, začalo vydatně sněžit. To znamenalo, že se jezdilo výrazně hůř a jízdy děvčat byly výrazně horší než v tréninku. To se stalo i Evě Adamczykové, která v tréninku jela výborně a v kvalifikaci po třech chybách v trati skončila třetí, což je skvělý výkon,“ chválil výkon nejlepší české jezdkyně trenér reprezentace Marek Jelínek.

Se svým výkonem hlavně v tréninkových jízdách byla spokojená i sama česká snowboardcrossařka, jež uvítala i změnu skoku na trati. „Udělali změny na startu, nebo na tom skoku, kde to nevycházelo a bylo to nebezpečné, takže to dnes už bylo super. Celé se mi to jelo dobře. Dvě tréninkové jízdy byly celkem ok, byla jsem spokojená. Pořád jsou tam věci, které je potřeba doladit a v částech, kde to bylo rozbité, tak se mi to jelo blbě,“ uvedla Adamczyková.

V kvalifikaci už tak spokojená nebyla a dokonce málem upadla.. „Kvalda nebyla špatná, ale byla horší než tréninkové jízdy. V první zatáčce jsem málem upadla. Blbě jsem si to najela a pak jsem udělala další chyby na rovince, takže se to posčítalo. Třetí místo je skvělý, jelo to pěkně a je to dobrá výchozí pozice do zítřejšího závodu,“ uzavřela Adamczyková.

Ostatním Čechům se bohužel postoupit nepovedlo. „Vendulka Hopjáková v první jízdě skončila 20. a ve druhé se už nezlepšila. Honza Kubičík, Jakub Žerava i Kryštof Choura chybovali v první jízdě a kvůli hustému sněžení už se ta chyba nedala napravit a postupovali pouze jezdci z prvních jízd. O to větší je škoda, že Honza Kubičík nepostoupil jen o 5 setin a Kryštof o pár desetin. Kdyby jen polovinu chyb opravili, tak by s postupem nebyl vůbec problém,“ smutnil Jelínek. 

Ten navíc musel řešit nepříjemné zranění Matouše Koudelky. „Pořadatelé museli ve středu přestavit některé pasáže, protože trať byla při úterním testingu špatně postavená. K tomu také došlo, ovšem i ve středu došlo ke zraněním. V jedné pasáži se zranil i Matouš Koudelka, jenž má na třikrát zlomenou ruku a dnes večer jede vlakem do Čech. Zítra jej čeká rentgen a konzultace s ortopedy,“ popisuje nepříjemné zranění český trenér.

 

 Zítřejší hlavní závod žen startuje v 10:54 a Eva Adamczyková pojede ve třetím čtvrtfinále. Jak se české závodnici bude dařit, můžete sledovat živě na ČT Sport.

 

Foto: FISPomoc Ukrajině