Top 10! Šárka Pančochová při svém letošním debutu v Big Airu skončila sedmá

Top 10! Šárka Pančochová při svém letošním debutu v Big Airu skončila sedmá

6 min 17 s

První závod v sezoně v Big Airu si Šárka Pančochová připsala na Světovém poháru v americkém Copper Mountain. A hned z toho bylo finále. V tom česká freestyle snowboardistka zajela nejlépe první pokus, kdy skočila trik switch 900, za který dostala nejvíce bodů. Další dva pokusy už tak úspěšné nebyly a výsledné skóre stačilo na sedmou příčku.


Pančochová byla ve finále Big Airu ve Světovém poháru po více než třech letech a závod si užila. „Je to krása. Přidala jsem do repertoáru nový trik cab 900 a opět jsem si vyzkoušela backside 1080, kterou tak často nedělám. Měla jsem na bednu a je super být v tom mixu s nejlepšími jezdci,“ těšilo Pančochovou.  

Česká snowboardistka si pro svůj první pokus vybrala trik switch 900, za který od rozhodčích dostala 54,5 bodu. Pro svůj druhý skok zvolila Pančochová trik backside 1080, kterým se úspěšně kvalifikovala do finále, jenže tentokrát za něj brala jen 32,75 bodu. V závěrečném pokusu se ještě jednou pokusila o backside 1080, ale ani tentokrát se jí trik nezdařil, dvaatřicetiletá závodnice skok neodjela a celkově skončila sedmá. „V první jízdě Šárka zkoušela switch 900, trik odjela, ale chyběla větši čistota na dopadu. V druhém kole skákala backside 1080. Pokus to byl ve vzduchu technicky zdařilý, jenže jej neustála. V třetím kole skákala stejný trik, ale přetočila ho do backside 1260 a neodjela jej,“ hodnotil výkon své svěřenkyně trenér Přemysl Vida.

Sama česká závodnice cítila, že zopakování triku, který ji dostal do finále, musí ještě více natrénovat. „Už chyběl jenom kousek. Musím jej dělat o trochu víc, abych v něm měla jistotu, tak jako třeba u backside 700, kde nad tím vůbec nepřemýšlím. Musím se dostat u nového triku do stejného módu,“ přemítala nad svým výkonem Pančochová.

Závod vyhrála teprve patnáctiletá Japonka Mari Fukadaová těsně před Američankou Hailey Langlandovou. „Japonka předvedla technicky velmi náročný trik switch backside 900 a zaslouženě vyhrála. Úroveň finále byla vysoká a například frontside 1080 od Hailey Langlandové byl jeden z nejkrásnějších triků, co jsme v ženském snowboardingu mohli vidět. Jsem rád, že se Šarka jezdecky posunula k trikům, které zkusila v kvalifikaci a že ani v 32 letech se nebojí je dělat v závodě Světového poháru,“ těšilo trenéra Vidu.

Ten i prozradil, co čeká české snowboardisty v následujících týdnech. „Šárka zůstává až do Laax open (závodí se 18. – 21. ledna) v Americe, kde bude trénovat. My se s Kubou Hronešem chystáme domů na svátky do Špindlerova Mlýna a následovat bude soustředění v Absolut Parku, které plánujeme těsně před dalším Světovým Pohárem v Kreischbergu (závodit se bude v Big Airu od 13. do 14. ledna),“ uzavřel český trenér.

 

Celkové pořadí Světového poháru v Big Air:

Muži:

1.       Valentino Guseli (164 b.)

2.       Chris Corning (160 b.)

3.       Marcus Kleveland (140 b.)

------------------------------------

32. Jakub Hroneš (23 b.)

Ženy:

1.       Jasmine Bairdová (160 b.)

2.       Reira Iwabuchiová (160 b.)

3.       Kokomo Muraseová (122 b.)

--------------------------------------

19. Šárka Pančochová (36 b.)Pomoc Ukrajině