TOP 10 pro Pančochovou v Laaxu! V Rakousku závodili i alpští snowboardisté

TOP 10 pro Pančochovou v Laaxu! V Rakousku závodili i alpští snowboardisté

4 min 3 s

Pro snowboardisty započal závodní týden již v úterý. To patřilo slopestylu ve švýcarském Laaxu, kde si legenda českého Freestyle snowboardingu Šárka Pančochová dojela pro umístění v TOP 10. Hned čtyři alpští snowboardisté poté sváděli boje v úterý i ve středu v rakouském Bad Gasteinu.


První závod sezóny pro Pančochovou nemohl dopadnout lépe. Ač první jízdu bodové rozhodčí nepřesvědčila a udělili jí pouhých 14,56 bodů, druhou jízdou za 58,36 se vyšvihla na konečnou desátou pozici, která jen těsně o dvě místa nestačila na účast ve finále.

Druhý český závodník Jakub Hroneš nebude na Švýcarsko vzpomínat vesele. Jeho výkony  za 20,11 a 39,00 bodů stačily pouze na konečné 50. místo. „Kuba zvolil těžkou a kreativní jízdu složenou z technických triků: Bs 1260 na sharkfinu cab 1260 a fs1440. Bohužel se mu ji nepodařilo odjet čistě. Teď je potřeba udělat analýzu a začít se připravovat na další závod v Americe,“ hodnotil Hronešovy pokusy trenér Přemek Vida.

V Rakousku byl na programu Světový pohár v paralelním slalomu hned se čtveřicí českých zástupců. Za muže se v Bad Gasteinu představili Kryštof Minárik a Adam Počinek, ženy měly své zastoupení v podobě Zuzany Maděrové a Adély Keclíkové.

Maděrová se jako jediná dokázala dostat do finálových bojů, kde ovšem nedokázala projít hned přes první vyřazovací souboj a musela se spokojit s konečným 14. místem. „Vzhledem k množství chyb, které jsem dnes udělala, to lépe dopadnout nemohlo,“ byla vůči sobě kritická bezprostředně po závodě.

Keclíková si u žen vyjela konečnou 21. pozici.Mezi muži si Kryštof Minárik 20. místem vyjel svůj dosud nejlepší výsledek ve Světovém poháru v kariéře. Závod se naopak nevydařil Adamu Počinkovi, který bral až 47. místo.

Středeční týmový závod ve složení Minárik Maděrová a Počinek Keclíková vynesl českému zastoupení 15., respektive 23. příčku.Pomoc Ukrajině