TOP 10 pro Maděrovou! Talentovaná snowboardistka přitom závodila s dlahou na ruce

TOP 10 pro Maděrovou! Talentovaná snowboardistka přitom závodila s dlahou na ruce

3 min 52 s

Kdyby vám někdo před dvěma týdny řekl, že Zuzana Maděrová si na prvním Světovém poháru v alpského snowboardingu dojede pro TOP 10, měli byste právo jej považovat blázna. Opak je ale pravdou a dvacetiletá snowboardistka se mohla v italské Carezze radovat ze čtvrtého umístění v elitní desítce v kariéře.


Teprve před dvěma týdny se mladá talentovaná závodnice nepříjemně zranila při tréninku. Výsledkem bylo vykloubené zápěstí a poškozené kloubní pouzdro. Původní verdikt doktorů zněl - čtyři týdny se sádrou.

 

Maděrová se ale už od začátku zranění nastavila na fakt, že si první Světový pohár nenechá ujít. A s dlahou na ruce se do něj skutečně pustila. Jako desátá postoupila z kvalifikace a stejné místo nakonec obsadila i v konečném pořadí.

 

„Se závodem jsem spokojená, i přes zranění, které jsem si přivodila před 14 dny, jsem zajela skvělý výsledek,“ neskrývala nadšení bezprostředně po závodě.

 

TOP 10 přitom nemusela být vůbec konečná. Mladá snowboardistka v osmifinálové rozjížďce dojela v totožném čase se svou italskou soupeřkou – tu však dle pravidel poslalo do čtvrtfinále lepší postavení po kvalifikaci.

 

“Dojely jsme na setinu sekundy stejně, ale výsledek kvalifikace rozhodl o tom, že dál postoupila Nadya Ochner, která nakonec skončila sedmá,” popisovala Maděrová situaci, která není v alpském snowboardingu k vidění každý den. 

 

Maděrová prokázala neuvěřitelnou bojovnost, za kterou byla po zásluze odměněna. Již v sobotu může navíc navázat na skvělé umístění v Cortině na další zastávce Světového poháru.

 

Český tým měl na startu ještě další tři zástupce, žádný z nich ovšem brány kvalifikace již nepřekročil. Klára Šonková byla při jízdě v červené dráze diskvalifikována, Kryštof Minárik a Adam Počinek brali 35., respektive 40. místo.Pomoc Ukrajině