TOP 10 i na MSJ snowboardcrossařů. Bruno Tatarko obsadil deváté místo

TOP 10 i na MSJ snowboardcrossařů. Bruno Tatarko obsadil deváté místo

3 min 9 s

S jedním umístěním v elitní desítce odjíždí mladý český tým z mistrovství světa juniorů ve snowboardcrossu. Ve švýcarském Veysonnaz, kde se při zrušení týmového závodu bojovalo o medaile pouze v individuálním závodě, se nejlépe z Čechů umístil devátý Bruno Tatarko.


Čeští reprezentanti na mistrovství světa juniorů ve Švýcarsku byli jedním z nejmladších týmů ve startovním poli. Do závodu juniorů zasáhla čtveřice Bruno Tatarko, Matouš Šmerák, Matyáš Turinský a Vojtěch Trojan. Naopak na startu juniorek se vlivem zdravotních problémů v týmu žádná z českých mladých závodnic neobjevila.

Nejlépe z českých závodníků si počínal Bruno Tatarko, jenž je medailistou z loňského juniorského šampionátu v ruském Krasnojarsku, kde společně se Sárou Strnadovou v týmovém závodě vybojoval bronz. Osmnáctiletý reprezentant ve Veysonnaz na svém třetím mistrovství světa juniorů zaznamenal nejlepší výsledek v individuálním závodě, když obsadil sdílenou devátou příčku.

Do elitní dvacítky se vešel Matouš Šmerák, jenž dojel sedmnáctý, Matyáš Turinský skončil třiatřicátý a nejmladší Vojtěch Trojan se v šestnácti letech umístil na 49. pozici.

Ze zisku juniorského mistra světa se ve Švýcarsku radoval Němec Leon Ulbricht před Italem Niccolo Colturim a svým krajanem Nielsem Conradtem. Mezi juniorkami si pro zlato dojela Zoe Colombierová z Franci, stříbro brala Američanka Brianna Schnorrbuschová a bronz další Francouzka Anna Valentinová.

Týmový závod byl na mistrovství světa juniorů ve Veysonnaz už s předstihem zrušen.Pomoc Ukrajině