Tituly juniorských mistrů světa v paralelním obřím slalomu míří do Ruska

2 min 59 s

Předposlední den první části FIS Mistrovství světa juniorů ve snowboardingu patřil paralelnímu obřímu slalomu, jehož trať byla postavena na sjezdovce U Zabitýho na Klínovci. Náročná trať měla převýšení 185 metrů, do soubojů o medaile se pustilo 47 žen a 51 mužů, a to včetně 11 reprezentantů a reprezentantek České republiky.

Na programu byla nejprve kvalifikace, ze které vzešlo startovní pole pro finálové závody v obou kategoriích. Závod v paralelním obřím slalomu se jede, jak již název napovídá, ve dvojicích, vítěz z každé jízdy postupuje dál až do finále.

Profil trati nejlépe sednul reprezentantům Ruska, kteří si v obou kategoriích nenechali ujít vítězství. Mezi muži svoji dominanci podrthli ještě druhým místem a po včerejším stříbru v týmové soutěži žen ve snowboardcrossu a sobotním zlatu, které ve snowboardcrossu vybojovala Kristina Paul, se řadí mezi nejúspěšnější výpravy na letošním Mistrovství. V ženském závodě se ve finálové jízdě utkala ruská reprezentantka Milena Bykova s favorizovanou Danielou Ulbig z Rakouska, která však dnes na svoji ruskou soupeřku nestačila a skončila druhá o pouhé 0,04 sekundy.

Z domácích jezdců zaznamenali nejlepší umístění Kryštof Choleva, který skončil na 40. místě, a Dita Žďárská, která mezi ženami skončila 36.