×
Světový pohár v Kanadě vynesl Evě Samkové dvě malá finále. Bere šesté a páté místo

Světový pohár v Kanadě vynesl Evě Samkové dvě malá finále. Bere šesté a páté místo

26.01.2020

Světový pohár snowboardcrossařů se z Evropy přesunul do Kanady, kde byly v rámci prodlouženého víkendu na programu hned dva individuální závody. V tom prvním česká olympijská vítězka upadla v semifinále a brala celkové šesté místo. Také v neděli v Big White skončila v malém finále, to ale tentokrát dokázala vyhrát a o jednu pozici si polepšila.

Samková svou účast na prodlouženém víkendu v kanadském středisku zahájila páteční kvalifikací, kterou se prohnala čtvrtým nejrychlejším časem. V prvním závodě ovládla svou čtvrtfinálovou rozjížďku, v semifinále ale těsně před cílem na postupové druhé příčce upadla, když se dostala do kontaktu s Američankou Faye Guliniovou, a finále jí uniklo. V divokém malém finále plném pádů si pak česká závodnice dojela pro celkovou šestou příčku.

Druhý den v Big White Samková rovněž vstoupila do závodu suverénně a ovládla osmifinále i čtvrtfinále. Semifinále se jí ale znovu nevydařilo podle představ a opět tak zamířila do malého finále. V něm si ale tentokrát spravila chuť, cílem projela jako první a celkově tak skončila na pátém místě. V průběžném hodnocení seriálu Světového poháru zůstává vítězka olympijských her ze Soči na třetí příčce za Italkou Michelou Moioliovou a Australankou Belle Brockhoffovou.

„Bylo to lepší než včera, i když viditelnost byla stejně špatná. Člověk už si ale za tu dobu trať pamatuje a ví, kde má co očekávat, včetně děr,“ popisovala Samková. „V semifinále jsem hodně pokazila start a pak už jsem nezvládla holky dotáhnout. Nebyla to vyloženě technická trať, takže jsem se neměla čím ukázat,“ dodala.

V nedělním závodě se dařilo také druhé české závodnici ve startovním poli Vendule Hopjákové, která postoupila do čtvrtfinále a brala celkové patnácté místo. „Moc jsem si nevěřila, protože se mi tady závody nepovedly. Nicméně to, že jsem se kvalifikovala a mohla závodit ve finále, považuji za skvělý návrat,“ uvedla Hopjáková.

Jan Kubičík obsadil v sobotu po pádu v osmifinále 31. příčku, v neděli pak 47. pozici. Matouš Koudelka byl v sobotu 49. a druhý den si polepšil na 44. místo. Nedělní závod ovládla Brockhoffová, která tak oplatila sobotní poorážku Moioliové. Mezi muži se v sobotu radoval Omar Visintin z Itálie, kterého v neděli na nejvyšším stupínku vystřídal jeho krajan a vedoucí muž průběžného pořadí seriálu Lorenzo Sommariva.Oficiální partneři

Senheiser

Produkce soutěží

Partneři