Světový pohár v alpském snowboardingu začíná v Německu. Startovat bude Adam Počinek

Světový pohár v alpském snowboardingu začíná v Německu. Startovat bude Adam Počinek

3 min 52 s

Světový pohár odstartuje v sobotu v německém Winterbergu. Chybět však bude kvůli zranění Ester Ledecká i Zuzana Maděrová. První závod v sezoně tak v paralelním slalomu odjede jen Adam Počinek


Český tým se hned na úvod potýká se zraněním obou svých nejlepších závodnic. Ester Ledecká kvůli pokračující léčbě tříštivé fraktury klíční kosti v tomto kalendářním roce do závodu nenastoupí a minimálně v Německu nepojede ani Zuzana Maděrová.

„Kromě Ester je zraněná i Zuzka Maděrová, takže pojede jen Adam Počinek. Z toho důvodu jsme museli zrušit účast na týmovém závodu,“ prozradila vedoucí českého týmu Petra Elsterová.

Týmový závod se jede v sobotu dopoledne a Počinek do něj měl nastoupit s Maděrovou, která do poslední chvíle doufala, že začátek sezony stihne. „Před týdnem jsem si natrhla hamstring. Předpokládaná doba léčby je 4-6 týdnů. My jsme doufali, že to pomocí Dukly, laseru a všeho možného zrychlíme na čtrnáct dnů, ale bohužel to není možné,“ vysvětlila Zuzana Maděrová.

Když půjde léčba dobře, mohla by se představit mladá česká závodnice příští týden v Cortině d'Ampezzo, případně pak až po novém roce.

Přípravu měl český tým na novou sezonu už od léta. „V létě jsme trénovali v posilovně a běhali, to bylo lepší než roky před tím. Přímo na sněhu jsme měli přípravu kratší oproti předešlým letům, protože bylo málo sněhu. Většinu času jsme byli v Rakousku, ale část jsme strávili i ve Francii a Itálii,“ dodala česká závodnice.

 Kvalifikace na úvodní závod SP v paralelním slalomu začíná v Německu v sobotu od 15:00, nedělní hlavní závod je naplánován na 10:00 a sledovat jej můžete na ČT Sport Plus.

 

Foto: FISPomoc Ukrajině