Světový freestyle snowboarding zpět v Česku! Špindlerův Mlýn v polovině března přivítá SP Audi Snowjam

Světový freestyle snowboarding zpět v Česku! Špindlerův Mlýn v polovině března přivítá SP Audi Snowjam

5 min

Česko po dvou letech opět přivítá mezinárodní elitu ve freestyle snowboardingu. Do Špindlerova Mlýna se v rámci Audi Snowjam 2024 v polovině března vrátí Světový pohár v disciplíně slopestyle. Na startu nebudou chybět ty největší hvězdy současnosti ani početná domácí sestava reprezentantů v čele s Šárkou Pančochovou a nastupující talentovanou generací závodníků.


„Audi Snowjam 2024 je jedním z posledních závodů Světového poháru FIS aktuální sezóny, jehož výsledky se započítávají do celkového hodnocení seriálu a zároveň si v něm jezdci mohou vyjet startovní místo pro příští sezónu, kdy bude probíhat kvalifikace na blížící se zimní olympijské hry 2026 v Itálii,“ říká Martin Černík, zakladatel a šéf organizačního výboru Snowjam.

 

Pro domácí publikum se tak v polovině března po roční pauze opět nabízí možnost naživo vidět ty nejlepší jezdce současného snowboardingu, kteří na unikátní slopestyle trati během kvalifikačních i finálových jízd předvedou ty nejtěžší kombinace triků současného snowboardingu. Kvalifikace je na programu v pátek 15. března, finále pak v sobotu 16. 3. 

 

„Technicky nejnáročnější a stylové skoky pak můžou diváci vidět během večerní exhibice Snickers Best Trik, který se odehraje za umělého osvětlení na velkém skoku přímo na dojezdu ve Skiareálu Svatý Petr,“ zve fanoušky snowboardingu Černík.

 

Na předběžné startovní listině jsou zatím do závodu nasazení nejlepší světoví profesionální závodníci z více než 20 zemí Evropy, Severní i Jižní Ameriky, Asie, Austrálie a Nového Zélandu. A stejně jako každý rok se kromě naprosté světové špičky představí i naše reprezentace. Kromě nejznámější freestyle závodnice Šárky Pančochové na startu nebude chybět ani nastupující generace české reprezentace – Jakub Hroneš, Kristian Salač, Laura Záveská či Vanessa Volopichová.

 

Audi Snowjam založil bývalý snowboardový profesionál a olympionik Martin Černík v roce 2006. Za téměř dvě dekády své existence se závod pevně zakořenil nejen v kalendáři závodů Světového poháru FIS, ale i v kalendářích domácích příznivců snowboardingu. Od té doby se na Audi Snowjam do největšího domácího střediska vypraví tisíce fanoušků snowboardingu a hudby. Kromě špičkově připraveného závodu ve slopestyle a večerní exhibice na Big Airu je pro ně připraven i doprovodný program v podobě koncertů a parties s kapelami a DJs.

 

www.snowjam.cz Pomoc Ukrajině