Stříbro na úvod! Ledecká vstoupila do snowboardové sezony druhým místem

Stříbro na úvod! Ledecká vstoupila do snowboardové sezony druhým místem

4 min 29 s

Bleskový přesun z lyží na prkno? Pro Ester Ledeckou žádný problém. Česká hvězda zimních sportů zahájila seriál Světového poháru alpských snowboardistek druhým místem. V úvodním paralelním obřím slalomu nové sezony v italské Carezze nestačila pouze ve velkém finále na domácí závodnici Nadyu Ochnerovou.


Zatímco její snowboardové konkurentky měly ještě čas na trénink a přípravu, pro Ester Ledeckou nová sezona začala už na koci listopadu prvním Světovým pohárem alpských lyžařek. Česká reprezentantka odjela čtyři závody, ve všech se umístila na bodech, a lyže na nějaký čas opět vyměnila za snowboard. Pouhé čtyři dny po posledním lyžařském závodu už stála na startu na snowboardu. A jak už několikrát dokázala, přechod z jedné disciplíny do druhé pro ni žádný velký problém nepředstavuje.

V italské Carezze si dvojnásobná olympijská vítězka z Pchjongčchangu vedla od začátku naprosto suverénně. Vyhrála kvalifikaci a soupeřkám dala pramálo šancí i ve vyřazovacích jízdách. V osmifinále přetlačila Švýcarku Patrizii Kummerovou, ve čtvrtfinále si pak hladce poradila s další švýcarskou závodnicí Julií Zoggovou a o postupu do velkého finále rozhodla jednoznačným semifinálovým vítězstvím nad Němkou Cheyennou Lochovou.

Ve velkém finále ale Ledecká narazila na domácí závodnici Nadyu Ochnerovou. Zprvu naprosto vyrovnaný souboj rozhodly nedokonalosti v podání české závodnice v prostřední části trati, Italka se dostala do těsného náskoku a ten už Ledecké smazat nedovolila. V cíli byla Ochnerová o 22 setin sekundy dříve a radovala se z vůbec prvního svého triumfu v rámci Světového poháru. „Nadya jela fantastickou jízdu, já jsem udělala chyby a to se mi malinko vymstilo. Bylo to docela těsné, ale ona si výhru víc zasloužila. Druhé místo beru. Je to dobrý začátek, sezonu jsem dobře vykopla,“ hodnotila po závodě Ester. 

Ledecká se stejně jako ostatní alpské snowboardistky přesune do dalšího italského střediska Cortina d´Ampezzo, kde je už  v sobotu na programu druhý podnik seriálu Světového poháru v paralelním obřím slalomu.

Foto: FIS