SP Veysonnaz: Evě Adamczykové utekl o setinu nejrychlejší kvalifikační čas, postup slaví i Radek Houser

SP Veysonnaz: Evě Adamczykové utekl o setinu nejrychlejší kvalifikační čas, postup slaví i Radek Houser

5 min 40 s

Český snowboardcrossový tým se rychle přesunul ze španělské Sierra Nevady do Švýcarska, kde se jede předposlední závod Světového poháru. Z dnešní kvalifikace se podařilo do vyřazovacích jízd postoupit druhým nejrychlejším časem Evě Adamczykové a zítřejšího závodu se zúčastní i Radek Houser, jenž postoupil z 29. místa.


Po přesunu ze Španělska měl přijít v úterý trénink na středeční kvalifikaci, jenže kvůli sněhovým podmínkám byl přeložen na dnešek. „Včera bohužel nemohl proběhnout trénink, napadlo moc sněhu a organizátoři nebyli schopni vyčistit trať. Dnes byly výrazně lepší podmínky. Trať je trochu měkká, ale není to nic špatného. Nejlépe se s ní vypořádala Eva, která dojela o jedinou setinu sekundy za Charlotte Bankes,“ uvedl reprezentační trenér Marek Jelínek.

Samotná dvojnásobná mistryně světa byla se svým dnešním výkonem spokojená, jen ji mrzí jedna chyba na skoku ve střední části trati. „Bylo krásné počasí, příjemné sluníčko, sníh je docela pomalý, ale je super. Obě dvě tréninkové jízdy vyšly v pohodě, byly v nich jen drobné chybky. V kvalifikaci jsem skončila druhá o setinu za Charlotte, měla jsem docela velkou chybu na pidi skoku uprostřed trati, což mě trochu zbrzdilo. Jinak vše vyšlo pěkně, jsem spokojená, je to nejlepší kvalifikace v této sezóně,“ těšilo Evu Adamczykovou.

Kvalifikace se tentokrát jela běžnějším systémem, tedy na čas. Radek Houser se zvládl kvalifikovat do zítřejšího závodu svým druhým měřeným pokusem. „Mně se povedlo postoupit, jela se tentokrát normální forma kvalifikace. Trať je super, je docela jednoduchá, takže rozdíly nejsou velké. Doufám, že jsem si vybral pády ve finálových jízdách, zítra nastoupím jistěji a podaří se mi zopakovat výsledek z loňské sezóny, kdy jsem tady skončil devátý,“ řekl po postupu český snowboardista.

„Radek Houser byl po první jízdě 30. a jako jeden z mála se v druhé jízdě zlepšil a polepšil si o jednu příčku. Pro Vendulu Hopjákovou, Jana Kubičíka a Kryštofa Chouru se ukázalo osudné to, že v první jízdě chybovali a v druhé jízdě se téměř nedalo zlepšit, protože to sněhové podmínky neumožňovaly. Trať pomalu tála a časy se v průměru o jednu až dvě sekundy zhoršovaly. Kryštof se i přes podmínky zlepšil o dvě desetiny, ale bohužel to nestačilo,“ shrnul výkony svých reprezentantů Jelínek, jenž už se těší na zítřejší závody: „Na závody se těšíme, podmínky by měly být podobné jako dnes. Pojďme na to!“

Zítřejší program ve Švýcarsku začíná ve 12:30 a sledovat jej můžete na ČT Sport a ČT Sport Plus.

 

Foto: BóšaPomoc Ukrajině