Snowjam: Pančochová na domácím svěťáku v TOP 10, Hroneš a Salač poprvé ve finále

Snowjam: Pančochová na domácím svěťáku v TOP 10, Hroneš a Salač poprvé ve finále

7 min 27 s

Šárka Pančochová si před domácím publikem dojela pro nejlepší výsledek sezony. Česká freestyle snowboardistka Světovém poháru ve Špindlerově Mlýně obsadila devátou příčku. V sobotním finále slopestylu se neztratili ani dva nadějní mužští závodníci – Kristián Salač skončil dvanáctý, Jakub Hroneš o tři příčky za ním. Z vítězství se radovala Kokomo Muraseová z Japonska a Tiarn Collins z Nového Zélandu.


Oproti páteční kvalifikaci, kterou úspěšně zvládli všichni tři čeští reprezentanti, panovali v sobotu ve Špindlerově Mlýně složitější podmínky. Trať byla ledovatá a kvůli větru organizátoři museli o hodinu posunout start finálových jízd.

Domácí publikum se nejvíce těšilo na jízdy v podání českých závodníků. Šárka Pančochová, Jakub Hroneš a Kristián Salač se dostali do finále závodu Světového poháru, což byl již sám o sobě úspěch. Přesto si však všichni dělali zálusk na co nejlepší výsledek ve finále, ani jeden ze závodníků však nezajel jízdu podle svých představ. Jakub Hroneš skončil nakonec na 15. pozici, Kristián Salač dojel 12., Šárka Pančochová se dostala do první desítky a z letošního ročníku Snowjamu odjíždí jako devátá nejlepší ve své kategorii.

V domácím prostředí si tak zkušená reprezentantka dojela pro nejlepší výsledek aktuální sezony. „Škoda, že se mi dneska nepodařilo odjet jízdu. Podmínky byly náročný, bylo to ledový a ještě k tomu foukal vítr. Bylo složité odhadnout rychlost, jednou jsem to přeskočila, v druhé jízdě zase nedolétla. Jsem ráda, že jsem se dostala do finále, ale mrzí mě, že se mi to dneska nepovedlo odjet,“ hodnotila Pančochová. „Celý víkend tady byl super. Hodně lidí, skvělá atmosféra. Od doby, co přišel covid, jsme na svěťácích vlastně žádné fanoušky neměli, tady jich byla spousta, všichni závodníci si to užili,“ dodala.

Hroneš i Salač zase na domácí půdě poprvé okusili atmosféru finále Světového poháru. „Jsem rád, že jsem se do finále vůbec dostal, užil jsem si to. V druhé jízdě mi to trochu ujelo, to mě mrzí. Ale doufám, že to rozhodně nebylo moje poslední svěťákové finále a že příště už se mi to odjet povede. Měl jsem tady celou rodinu, kamarády, všichni se rádi přišli podívat, byla to super akce,“ řekl Hroneš.

„První moje jízda byla lepší, víc kontrolovaná a ve stylu, druhá už byla víc pod tlakem. Škoda té chyby, ale i tak to hodnotím kladně,“ popisoval Salač. „Bylo to tady super, strašně lidí. Přijet po povedené jízdě dolů a slyšet to burácení fanoušků, bylo fantastické,“ pochvaloval si domácí atmosféru.  

Z vítězství se ve Špindlerově Mlýně radovali Tiarn Collins z Nového Zélandu a Kokomo Muraseová z Japonska. Zatímco Muraseová dominovala ženské kategorii v průběhu kvalifikace i finále, Collins si zajistil vítězství až nekompromisní poslední jízdou ve finále.

„Jsme rádi, že jsme mohli po pěti letech opět zorganizovat zastávku závodů Světového poháru Audi Snowjam ve Špindlerově Mlýně. Připravili jsme náročnou kreativní trať, se kterou se jezdci výborně popasovali,“ uvedl šéf organizačního týmu Martin Černík a zároveň dodal, že je skvělé kolik diváků přišlo podpořit světový snowboarding do českých hor. „Rád bych vyzdvihnul i výkony domácích jezdců, již samotná účast ve finále je jasným důkazem jejich jezdeckých kvalit. Šárka dlouhodobě prokazuje příslušnost ve světové elitě, Kuba a Kristián jsou zase zástupci nastupující generace, která má obrovský potenciál do budoucnosti,“ dodal Černík.Pomoc Ukrajině