Snowboardingové žně! Alpský vstoupí do SP, SBX pokračuje v Itálii, Freestyle v USA

Snowboardingové žně! Alpský vstoupí do SP, SBX pokračuje v Itálii, Freestyle v USA

3 min 28 s

Další adventní týden nabídne fanouškům českého snowboardingu bohatý program s výrazným českým zastoupením. Čtveřice alpských závodníků otevře sezónu Světového poháru v Itálii, kde se představí podruhé v ročníku také snowboardcrossaři. V americkém turné pokračuje Kristian Salač.


Dlouhá příprava reprezentantů alpského snowboardingu přinese konečně vyvrcholení v podobě prvního ostrého Světového poháru, a to hned ve dvojité dávce! Čtveřice Adam Počinek, Zuzana Maděrová, Kryštof Minárik a Klára Šonková předvedou své umění nejprve ve čtvrtek v Carezze, na kterou naváže hned v sobotu italská Cortina.

 

Český tým přitom neměl daleko od toho, aby v Itálii nestartoval kompletní. Zuzana Maděrová si před dvěma týdny zranila ruku a nad jejím startem visel velký otazník, česká olympionička by ale měla být připravena v Itálii startovat.

 

Po prvním Světovém poháru ve Francii se vrací do akce trojice snowboardcrossařů Radek Houser, Jan Kubičík a Kryštof Choura. Všichni čeští závodníci mají po tréninkových jízdách i po kvalifikaci v Les Deux Alpes na co navazovat, zvláště pak Choura, kterého od postupu do finále na prvním Světovém poháru dělil neuvěřitelný rozdíl 0.07s.

 

Páteční kvalifikace začíná v 11:00.

 

Po kvalifikaci v Edmontonu bude v Copper Mountain pokoušet své štěstí a šanci na finále ve Freestyle snowboardingu Kristian Salač. Závod v Edmontonu nevyšel mladému závodníkovi a pátému muži MS v Bakuriani dle představ, v Americe se navíc potká s freeskierem Štěpánem Hudečkem.

 

Kvalifikace v USA začíná již ve středu v 17:30 českého času.Pomoc Ukrajině