Snowboardcrossové závody FIS ve Švýcarsku přinesly Čechům dva bronzy

Snowboardcrossové závody FIS ve Švýcarsku přinesly Čechům dva bronzy

3 min 44 s

Poslední víkend nebyl jen ve znamení Světového poháru v Sierra Nevadě, kde si Eva Adamczyková dojela pro čtvrté a páté místo. Ve Švýcarsku se měly jet závody Evropského poháru, které se kvůli nepřízni počasí neuskutečnili. Jely se tak aspoň závody FIS, kde se povedlo získat bronz Jakubu Žeravovi a v juniorské kategorii Karolíně Hrůšové.


„O víkendu se měl jet Evropský pohár ve švýcarském Lenku, jenže ten se bohužel kvůli mizernému počasí v pátek i v sobotu zrušil. Nicméně se organizátorům povedlo v neděli uspořádat alespoň závod FIS a Junior FIS,“ uvedl trenér juniorské reprezentace Adam Větříček.

A českým reprezentantům se pod vedením trenéra Petra Knappa v neděli dařilo. Jakub Žerava mezi dospělými a teprve patnáctiletá Karolína Hrůšová mezi juniorkami si dojeli pro bronzovou medaili. Kromě těchto dvou pódiových umístění měla česká výprava ještě dva juniorské závodníky v malém finále.

„Matyáš Turinský a Karolína Šperlová skončili oba na osmém místě. Další junior, patnáctiletý Oliver Sobotka, zajel zatím svůj nejlepší výsledek sezóny, když si 13. místem vyjel 18 FIS bodů. Štěpán Hlaváček a Max Benáčan byli oba na hraně postupu do čtvrtfinále. Štěpán v přímém souboji o druhou postupovou příčku ve své rozjížďce po kontaktu spadl. Max ve své osmifinálové rozjížďce dlouho držel postupovou druhou pozici, nakonec však dojel s lehkým odstupem čtvrtý. Oba tedy celkově skončili shodně na 25. místě. Na 15 a 16 let slušný výsledek,“ těšilo Větříčka.

Další závod Evropského poháru už není na programu. Naopak závody FIS se konají už od středy 15. března v rakouském Pitztalu a na startu se představí pět českých snowboardcrossařů.

 

Foto: Adam VětříčekPomoc Ukrajině