Snowboardcrossaři vletí do Světového poháru ve Francii, Hroneše čeká big air v Číně

Snowboardcrossaři vletí do Světového poháru ve Francii, Hroneše čeká big air v Číně

7 min 24 s

Týdny příprav se chýlily k okamžiku, který přichází i pro snowboardcross. Reprezentace pod vedením Marka Jelínka vyráží na první Světový pohár do Francie, kde o první body zabojuje hned trojice závodníků. Druhým svěťákem v big airu bude program pokračovat i pro Jakuba Hroneše v Číně.


A-týmu snowboardcrossařů se připravoval pod taktovkou Marka Jelínka, který se i před začátkem prvního svěťáku vracel k průběhu přípravy. „Díky Dukle se nám podařilo odjet do Austrálie, která je dnes nutná k tomu, abychom se mohli připravit zimní sezónu.“

 

Stejně jako ostatní úseky i snowboard trápil nedostatek sněhu na evropských ledovcích. To se dotklo také reprezentačního týmu snowboardcrossu. „Začali jsme výrazně později a jinde než obvykle, byli jsme nuceni vyrazit do Švýcarska, které nám nabídlo aspoň startovní sekci za velké peníze. Příprava tak byla paradoxně dražší, ale horší než jindy,“ komentoval Jelínek.

 

„I přes některé nedostatky věřím, že tým je na sezónu dobře připraven. Matouš Koudelka se bude vracet po zranění, na prvním podniku budou závodit Kryštof Choura, Radek Houser a Jan Kubičík. Eva Adamczyková naskočí do Světového poháru ve švýcarském St. Moritz ve druhé polovině ledna,“ přiblížil plány A-týmu reprezentační trenér.

 

„Takový black-box je pro nás stále složení nových vosků. Jak budou nebo nebudou fungovat, neví v tuhle chvíli nikdo, možná jen seveřané a velké státy, které si mohly dovolit dát do výzkumu větší peníze než my. Přesto věříme, že budeme konkurenceschopní a budeme se prát o nejvyšší příčky,“ hlásil odhodlaně Jelínek před prvním Světovým pohárem.

 

Na start SP Les Deux Alpes se postaví také již stálice české reprezentace Radek Houser. „Příprava byla výživná, co se týká dnů na sněhu. Povedlo se nám zakomponovat dost dní na sněhu v Austrálii i ve Švýcarsku. Hodně jsme drilovali zkrácené tratě pro nedostatek sněhu. Do sezóny se cítím dobře fyzicky i psychicky připraven,“ bylo na Houserovi znát odhodlání před prvními závody.

 

„Nejdůležitější pro mě bude kvalifikace, kde se ukáže, jak na tom jsem. Cílem pro mě bude se kvalifikovat do finálových rozjížděk. Budu chtít všechno, čemu jsme se letos věnovali, zakomponovat už do prvního závodu.“

 

“Mám před nadcházející sezónou dobrý pocit. Tolik přípravy na sněhu jsem nikdy neměl, moje celková připravenost je vysoká. V prvních závodech bych se rád alespoň kvalifikoval, i když budu doufat samozřejmě v něco víc. Aspoň jednou bych se chtěl v sezóně dostat to TOP 16,“ povídal Kryštof Choura před SP ve Francii.

 

Vítěz australského poháru z letní přípravy Jan Kubičík je v reprezentačním týmu mazák, který má v rámci letní přípravy taky výrazně naježděno. „Před prvními závody se cítím sebevědomě, doufám, že se mi podaří prodat aktuální formu a zajet co nejlepší výsledek. Dostat se aspoň do TOP 20, by bylo super,“ vyhlížel Kubičík první svěťák.

 

První Světový pohár snowboardcrossařů začíná v pátek v 10:30 kvalifikačními jízdami, finálové rozjížďky jsou poté na programu o den později od 12:30.

 

Snowboardcrossaři ale nebudou jediní, kdo bude jízdou na prkně reprezentovat Česko v rámci následujícího víkendu. V čínském Pekingu vletí do svého druhého závodu v big airu Jakub Hroneš, který v Churu zajel své kariérní maximum. To se bude snažit přetavit v postup do finálových jízd. Kvalifikace pro Hroneše začíná v pátek v 6:40 našeho času.Pomoc Ukrajině