Uplynulý týden snowboardcrossařů: Kryštof Choura dojel šestý na Evropském poháru, dařilo se i juniorům ve Švýcarsku

3 min 49 s

Uplynulý týden přinesl povedené výsledky českých snowboardcrossařů. Kryštof Choura si dojel v italském San Pellegrinu pro nejlepší výsledek v Evropském poháru a dařilo se i juniorům, kteří absolvovali EP i juniorský závod ve Švýcarsku

Evropský pohár v Itálii nabídl dva závody ve dvou dnech. V tom prvním se hned tři Češi dostali do elitní 15. Nejvíce se závod podařil Kryštofu Chourovi. Ten se probojoval až do finále, kde skončil šestý. Do první desítky se vešel ještě devátý Jakub Žerava a Jan Kubičík se umístil na 13 místě. Pro všechny tři je to dobrá příprava na nadcházející MS v Gruzii. Závod Evropského poháru se vydařil i juniorkám, když si v prvním závodu dojela teprve patnáctiletá Karolína Hrůšová pro 12. místo. O den později se závod povedl o rok starší Karolíně Šperlové, jež se umístila na  13. pozici.

Na víkend se juniorští snowboardisté přesunuli do švýcarského Flumserbergu a opět z toho byly umístění v nejlepší desítce. „Z celkem 17 holek dojela Kája Hrůšová šestá a Kája Šperlová hned za ní. Kluků bylo 37 a náš Štěpán Hlaváček byl devátý. O rok mladší Max Benáčan a Oliver Sobotka shodně obsadili 17. příčku,“ těšilo trenéra juniorské reprezentace Adama Větříčka.

O den později to byl pro české závodníky smolný závod. Karolína Šperlová upadla v semifinále a celkově se umístila sedmá, druhá Češka Karolína Hrůšová neprojela bránou v první zatáčce a byla z toho 16. pozice. Smůlu měl i Oliver Sobotka, jenž špatně odstartoval, naboural do startovací brány a skončil 25. Stejného umístění dosáhl i Max Benáčan, který v závodě upadl. Nejlépe z Čechů skončil Štěpán Hlaváček na 17. místě.