SNOWBOARD ZEZULA TOUR 2019

SNOWBOARD ZEZULA TOUR 2019

6 min 43 s

Rok 2019 nabídne již sedmý ročník Českého poháru ve freestyle snowboardingu pořádaného asociací Czech Snowboarding. Na jednotlivých závodech ve Vítkovicích 2. 2., v Deštném 17. 2. a v Peci pod Sněžkou 17. 3. budou kluci a holky soutěžit v kategoriích junioři, dospělí a open (kategorie pro nesponzorované jezdce) o celkové prizemoney 60.000,- a věcné ceny od Snowboard Zezula a dalších partnerů akce.


Závodit se bude v olympijské disciplíně slopestyle a součástí každého závodů bude také soutěž Best Trick o nejlepší trik na skoku, nebo railu, který si jezdci sami určí. „Domácí závody jsou startovní čára pro naše budoucí reprezentanty. Na světových soutěžích včetně olympiády úroveň snowboardingu roste, zatímco věkový průměr úspěšných závodníků celosvětově klesá. Abychom měli větší šanci najít mladé talenty, rozhodli jsme se uspořádat víc závodů pro děti a mládež, “ popisuje situaci manažer Českého Snowboardingu a trenér snowboardové reprezentace Martin Černík.

Pro dětské kategorie bude celý pohár rozšířen v rámci Snowboard Zezula Kidz Tour o další 3 závody Špindlerův Mlýn – Mísečky 20. 1., Klínovec - Boží Dar 2. 3. a Rokytnice – Dvoračky 31. 3., kde se pojede finále celé dětské tour.

Finále pro dospělé se uskuteční v Peci pod Sněžkou jako mistrovství České republiky, takže se budou rozdělovat poháry pro celkové vítěze Snowboard Zezula Tour, ale také mistrovské tituly ve freestyle snowboardingu pro rok 2019. Závodů se zúčastní také všichni naši reprezentanti v čele s olympioniky Šárkou Pančochovou, Katkou Vojáčkovou a Petrem Horákem.

TERMÍNY ZÁVODŮ SNOWBOARD ZEZULA TOUR 2019

2.2. Snowboard Zezula Tour / Freestyle Area Vítkovice
17.2. Snowboard Zezula Tour / Deštné v Orl. Horách
17.3. Snowboard Zezula Tour - MČR Slopestyle / Pec pod Sněžkou

KATEGORIE (KLUCI a HOLKY):

Dospělí (ročníky 2000 a starší)
Junioři (ročníky 2001-2005)
Open (soutěž pro nesponzorované jezdce)

SNOWBOARD KIDZ TOUR 2019

Snowboard Kidz Tour 2019 je série šesti závodů ve freestyle snowboardingu pro děti a juniory. Cílem této série je najít mladé snowboardové talenty. Na každém závodě pojedou kluci a holky, rozdělení dle roku narození do kategorií Super Groms, Groms, Kids a Juniors. Na každých závodech budou vyhlášeni nejlepší tři z každé kategorie a obdrží od organizátora akce věcné ceny. Na závěrečném závodě na Dvoračkách budou vyhlášeni v každé kategorii vítězové celého poháru.

TERMÍNY ZÁVODŮ:

20.1. World Snowboard Day / Snowpark Mísečky - Špindlerův Mlýn
2.2. Snowboard Zezula Tour / Freestyle Area Vítkovice
17.2. Snowboard Zezula Tour / Deštné v Orl. Horách
2.3. SnowKidz / Boží Dar 17.3. Snowboard Zezula Tour - MČR Slopestyle / Pec pod Sněžkou
31.3. Neversummer / Rokytnice – Dvoračky

KATEGORIE (KLUCI a HOLKY):

SUPER GROMS (ročník 2012 a mladší)
GROMS (ročníky 2009-2011)
KIDS (ročníky 2006-2008)

PODMÍNKY PRO ÚČAST:

Řádně vyplněná přihláška do soutěže, podepsaná zákonným zástupcem a souhlas s registrací ve spolku Český Snowboarding. Vyplněná smlouva o omezení ručení / odškodnění podepsaná zákonným zástupcem. Úrazové pojištění sjednané individuálně pro účast na snowboardových soutěžích.

REGISTRACE:

Registrace do závodů je spuštěna přes web www.czechsnowboarding.cz, kde se postupně budou objevovat detailní informace k jednotlivým závodům. V novinkách pak před závodem snowboardisté získají updaty k programu a po skončení akce tam rovněž najdou všechny výsledky, průběžné pořadí, fotografie i videa. Registrovat se závodníci budou moci také na místě akce v race office.