×
Snový začátek! Eva Samková na mistrovství světa vyhrála kvalifikaci

Snový začátek! Eva Samková na mistrovství světa vyhrála kvalifikaci

31.01.2019

Skvělý vstup do mistrovství světa má za sebou Eva Samková! Česká snowboardcrossařka na šampionátu v Utahu suverénně ovládla kvalifikaci a do pátečních finálových rozjížděk postoupila z prvního místa.

Mistrovství světa snowboardistů a akrobatických lyžařů v americkém Utahu se pro české barvy hned od začátku vyvíjí velice slibně. Jako první šli do boje snowboardcrossaři v čele s olympijskou vítězkou Evou Samkovou. A ta si s úvodní kvalifikací poradila parádně. V Solitude nedala soupeřkám šanci a do vyřazovacích jízd, které jsou na programu v pátek, postoupila z prvního místa.

„Drobné změny, které pořadatelé před závodem udělali, trati prospěly, jelo se mi dobře. Pokud to zítra pojede minimálně stejně a povede se mi start, nebudu se zlobit,“ řekla po úspěšné kvalifikace Samková. Spokojený musel být také trenér Marek Jelínek. „Evka jezdila skvěle, první tréninky byly trochu rozpačité, ale v kvalifikační jízdě jí kromě startu vyšla spousta věcí,“ ohodnotil jízdu olympijské vítězky.

Zbývajících pět českých reprezentantů se přes kvalifikační síto do finále neprobojovalo. „Někteří spadli, někteří udělali pár chyb a kvůli tomu nepostoupili,“ uzavřel kvalifikační boje ostatních svěřenců Jelínek.

Finálové rozjížďky jsou ve středisku Solitude na programu v pátek od 11 hodin místního času (19 SEČ). Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři