Snový start olympijské sezony! Eva Samková ovládla úvodní Světový pohár v Secret Garden

Snový start olympijské sezony! Eva Samková ovládla úvodní Světový pohár v Secret Garden

4 min 17 s

Vynikající vstup do sezony a velký příslib před olympijskými hrami. Česká snowboardcrossařka Eva Samková ovládla první podnik Světového poháru v čínském středisku Secret Garden, které bude v únoru dějištěm závodu pod pěti kruhy. V elitním seriálu si tak připsala už osmnáctý triumf v kariéře.


Start do olympijské sezony se Evě Samkové podařil na jedničku. V Secret Garden s naprostým přehledem vyhrála už páteční kvalifikaci. A stejně suverénně si vedla také v nedělních vyřazovacích jízdách úvodního Světového poháru ročníku 2021/2022.

Osmadvacetiletá česká reprezentantka v nich nenechala nic náhodě a ve všech svých heatech těžila ze skvělého startu, po kterém se vždy dostala do vedení. A to i přes velmi dlouhou a náročnou trať už nepustila. O vedení přišla jen ve velkém finále, když ji v polovině trati předjela Britka Charlotte Bankesová. Samková si však vedení hned v další zatáčce vzala zpět a s přehledem ho uhájila až do cíle.

„Jsem nadšená! Je to opravdu dlouhá a náročná trať. Po semifinále už jsem se cítila trochu unavená, ale před tou poslední jízdou jsem se dala dohromady a vyšlo to super. Všechno fungovalo skvěle, takže velká spokojenost,“ popisovala Samková.

Po skvělém vstupu do sezony, jejímž vrcholem budou pro snowboardcrossaře olympijské hry právě v čínském středisku Secret Garden, si Samková připsala už osmnáctý triumf ve Světovém poháru. Druhá v úvodním podniku elitního seriálu skončila Bankesová, třetí místo obsadila Italka Michela Moioliová. Mezi muži kraloval Rakušan Alessandro Hämmerle před Italem Omarem Visintinem a Američanem Nickem Baumgartnerem.  

„Evka ukázala, že se přes léto a podzim nachystala dobře. O parník vyhrála kvalifikaci a pak i všech vyřazovací jízdy, je to zasloužený triumf. Jezdila dobře po taktické i technické stránce, i když nějaké chybky tam samozřejmě byly. Strašně se těšíme do sezony, protože ten začátek byl famózní,“ hodnotil reprezentační trenér Marek Jelínek. 

Foto: FISPomoc Ukrajině